Добірні елементи для профнастилу – Покрівля і дах

Добірні елементи для профнастилу – Покрівля і дах

Добірні елементи для профнастилу

Переваги та недоліки профилированной металевої покрівлі

З інформацією про переваги і недоліки цього покрівельного матеріалу необхідно ознайомитися не тільки для того, щоб правильно зробити вибір, але і щоб представляти, чого від нього можна очікувати в процесі експлуатації.Отже, до позитивних якостей профнастилу відносять наступне:
  • Мінімальний термін експлуатації покрівлі з профнастилу, при його монтажі відповідно до вимог технології, становить 13 ÷ 15 років, що цілком відповідає вартості матеріалу.
  • Профільований покрівельний металевий лист не відрізняється великою масою, що полегшує його транспортування, перенесення, підйом на висоту, настил, вирівнювання і закріплення на кроквяної системі.
  • Акуратний вид матеріалу здатний перетворити будь-яку будівлю, а різноманітність кольорів здатне надати даху необхідну індивідуальність.
  • Якісно покладений профнастил відмінно справляється зі своїм основним завданням – захистом будинку від атмосферних опадів і вітру. Він водонепроникний, а хвильовий профіль сприяє відмінному сливу води з даху. Крім того, в деяких моделях профнастилу виробник передбачає капілярну борозну або зливний канал, розташовану по краях листа і призначену для якісного відведення опадів і талої води, що потрапляє між сусідніми полотнами покрівельного матеріалу. Цей варіант профнастилу особливо добре підходить для дахів з невеликим ухилом.

Навіть якщо між листами і просочиться невелику кількість води, вона буде відведена за рахунок ось такого зливного желобкаПрофнастил є екологічно чистим матеріалом, що важливо для житлових будівель.
Профільовані листи виготовляються довжиною до 12 метрів, що дозволяє замовляти їх для дахів зі скатами практично будь-якої довжини, щоб робити укладання, уникаючи горизонтальних стиків.До недоліків профнастилу можна віднести наступні особливості:

  • Метал має високу теплопровідність, а отже, термоізоляційні якості такої покрівлі можна сміливо оцінювати як «ніякі». У горищному приміщенні буде стояти холод взимку і неймовірна спека від прямих сонячних променів – влітку. Все це означає, що для того, щоб домогтися нормального балансу температур, в комплексі з металевим покриттям рекомендовано використовувати утеплювальний матеріал. Цей фактор неминуче збільшить витрати на облаштування даху будинку.
  • Метал, особливо той, що має невелику товщину і використовується для виготовлення як профнастилу, так і металочерепиці, при великій швидкості вітру, яка доходить, до 15 м / с, може резонувати і видавати ультразвук, негативно впливає на психологічний стан людини. Тому в областях з частою вітряною погодою краще не використовувати металеву покрівлю, віддавши перевагу більш важким покриттям, що не дає подібної реакції на вітер.
  • Будь-метал не має властивість звукоізоляції, тому в будинку буде чітко чути звук б'ють по даху крапель дощу, і тим більше – граду. Але в тому випадку, якщо покрівля буде утеплена, термоізоляційний матеріал послужить одночасно і ефективним бар'єром від проникнення в приміщення шуму.

Покрівельна сендвіч-панель і двох листів профнастилу з шаром термоізоляції між нимиЩоб уникнути згаданого негативу, іноді для покрівельних робіт застосовуються спеціальні сендвіч-панелі. Вони складаються з двох листів профільованого металу, з покладеним між ними шаром термоизоляционного матеріалу. Як утеплювач можуть використовуватися мінеральна базальтова вата підвищеної щільності, пінополіуретан або пінополістирол. Однак, такий матеріал вимагає вже зовсім іншого технологічного підходу при монтажі, і в рамках даної публікації розглядатися не буде.

Як встановити

Торцева планка – дуже функціональний елемент, так як вона захищає і покрівельні елементи від вологи, і металочерепицю від вітру.На торцевої дошки розміщується гідроізоляція, а край закривається торцевої планкою. За допомогою саморізів ця планка кріпиться від карниза до коника до торцевої дошці приблизно через 60 см. Потім вона щільно притискається до металочерепиці.Якщо необхідно, то нахлест між планками підрізають, але складати він повинен не менше 100 мм.Щоб уникнути попадання опадів під металочерепицю, торцеву планку кріплять так, щоб вона перекривала верхній гребінь хвилі. Далі край листа металочерепиці відгинають вгору.Верхня ендова не тільки виводить воду з внутрішнього кута при стику двох скатів, але ще і виконує декоративну функцію, надаючи стиках витончений вигляд.

Верхню ендову кріплять саморізами. Зробити це треба так, щоб саморізи не пройшли через нижню ендову, так як це може порушити гідроізоляційний шар.Між листами металочерепиці і верхньою планкою ендови встановлюють саморозширюється ущільнювач.Покрівельні злами бувають прямими і зворотнимиПри установці планок примикання важливо точно дотримуватися безперервність гідроізоляції на зламах покрівліУ разі прямого зламу Обрешеточние дошки повинні бути максимально наближені один до одного. Лист металочерепиці, який накриває злам, треба висунути назовні, щоб закрити місце зламу. Карнизну планку тут можна використовувати як сполучається елемент. Потім між цим елементом і черепичним листом укладають універсальний ущільнювач, наявний у будь-якої фірми-виробника покрівельного матеріалу.Якщо справа йде зі зворотним зламом, то тут використовується планка примикання до стіни. Цей сполучається елемент укладають стороною з завальцюванням на нижній скат. Необхідно максимально наблизити Обрешеточние дошки в місці зламу. Далі між планками і металочерепицею встановлюють універсальний ущільнювач.

Потім на висоту 50 мм виводиться гідроізоляція. Виводять її на стіну – до штраби. Можна використовувати як універсальний ущільнювач, так і профільний – все залежить від примикання, яке може бути і збоку, і до торця.При установці конькових елементів плівка гідроізоляції повинна бути розірвана на ширину 200 мм по всій довжині коника. При необхідності можна проклеїти його металроллом або Фігароль, що забезпечить коник додатковою гідроізоляцією.Кріплення коника проводиться по обидва боки за допомогою саморізів. Робиться це через верхній гребінь хвилі в обрешітку. З боку торців коник закривають заглушками.Для завершення архітектурного образу будівлі застосовують добірні елементи для фасаду. Крім декоративної функції, дані елементи також виконують функцію захисту вразливих ділянок.За допомогою фасадних добірних деталей можна зміцнити споруду і забезпечити маскування отворів, що залишилися після оздоблювальних робіт, а також захистити своє житло від пилу, вологи та інших опадів.

Для установки фасадних елементів, тобто вікон, дверей і так далі, необхідні кутові планки, кількість яких має збігатися з сумою зовнішніх і внутрішніх кутів будинку.Монтаж доборкі потрібен для того, щоб грамотно об'єднати конструктивні елементи дизайну. Виготовляють ці елементи зазвичай з алюмінієвого або оцинкованого листа, пластизола, поліестеру, пурала і інших матеріалів. Нанести необхідну лакофарбове покриття можна при завершенні установки. У цій справі, як і в багатьох інших попередніх, необхідний грамотний підхід і черговість.Для захисту віконної системи від потоків води використовують зовнішні підвіконня. Їх виготовляють у формі плоских профілів, що підкреслює якесь витонченість споруди і створює гармонійний вигляд.Вигідним вибором багатьох споживачів є вентфасад. Фасадну плівку з'єднують з фундаментом. Робиться це за допомогою установки каркаса.Це створює оптимальну звукоізоляцію і терморегуляцію, а також створює повітряний прошарок.

При необхідності замаскувати місця стиків і з'єднання покрівлі з цоколем застосовують добірні елементи.Панелі для фасаду – це відмінний аналог обшивки будинку. Такі панелі здатні протистояти волозі і будь-яких погодних умов, до того ж для них потрібна особлива підготовка стін облаштовується будівлі. Монтаж даних панелей виконують за допомогою скоб, будівельних цвяхів і шурупів.Ці панелі зручні тим, що їх можна використовувати і при обробці фасаду, і при підшивці елементів декору. А можливо це тому, що установка даних елементів може бути як вертикальної, так і горизонтальної форми.

Як розрахувати кількість матеріалу для односхилого даху

Для вірного розрахунку витратного матеріалу для даху, що має один ухил, необхідно знати розміри ската.

розміри крокв

Довжина кроквяної дошки залежить від зовнішнього покриття, крок укладки стропильних дощок або брусів. Так, для металочерепиці рекомендований крок – 30 см, для шиферу – 44 см, для покрівлі з гнучким покриттям – довільний. Крім того, для даху з одним ухилом відстань між кроквяними ногами конструкції не повинно перевищувати одного метра. Якщо брус тонкий, що відстань між такими дошками має бути менше.ВАЖЛИВО!
При розрахунку кількості стропильних дощок на односхилий дах важливо враховувати матеріал, який буде фінішним покриттям покрівлі.Для кожного покриття визначаються свої особливості кроквяної системи.

Кількість матеріалу для вітрової дошки

Розрахунок заготовок для вітрової дошки проводиться шляхом визначення різниці периметра всього ската і нижній частині, яка відноситься до карнизу. Даний показник і буде розміром вітрової дошки.

Монтаж вітрової дошки

Кількість матеріалів для утеплення, гідроізоляції, пароізоляції

Кількість витратних матеріалів для облаштування пирога односкатной конструкції розраховується, виходячи з периметра ската. Якщо потрібно укладати основу в два або кілька шарів, то, відповідно, кількість множиться на число шарів. Залежно від особливостей укладання того чи іншого матеріалу, береться невеликий їх запас.Крім того, необхідно запастися дошками для добірних елементів, щоб забезпечити вентиляцію, водостік, що затримують сніг елементи.

Що таке планка примикання

Планка примикання для покрівлі – доборний елемент, службовець для забезпечення гідроізоляції покрівлі в місцях з'єднань з іншими площинами – зі стінами, примикання двосхилим даху до односкатной, верандами, скатами даху, фасадами, пічними трубами, вентшахта, парапетами і т.д.Часто зустрічається зарахування планок примикання до декоративних елементів не зовсім коректно, тому що чисто декоративна функція в даному випадку другорядна і не є основною метою.Завданням елемента є захист від протікання всіх місць примикання покрівлі до будь-яких елементів даху або стін, створення щільного і непроникного для води плавного переходу з покрівлі на елемент, а також відведення водних стоків в спеціальні жолоби.Функція дуже важлива і відповідальна, неякісно встановлена ​​планка примикання не зможе виконувати свою роль, чому можливі серйозні пошкодження або руйнування підпокрівельних матеріалів або внутрішніх елементів будинку.

Примикання до покрівлі

Установка снегозадержателей на даху з профнастилу

Снігозатримання на даху з профнастилу проводиться за допомогою наступних конструкцій:
  1. Уголковие конструкції є найпростішими. Вони являють собою сталеві смужки, що згинаються в форму трикутника і прикріплюються до покрівлі на саморізи через певні інтервали. Простота уголкових снегозадержателей має зворотну сторону – нормалізувати сход великих снігових і льодових мас конструкції не зможуть.
  2. Трубчастий снігозатримувач на дах з профнастилу є ще однією або кілька труб, що проходять через кутові підстави. Цей різновид снегозадержателей покриває покрівлю по всьому її периметру і є більш надійною конструкцією порівняно з простими кутиковими виробами. Кріплення трубчастих елементів здійснюється за допомогою саморізів, якими уголковие підстави прикручуються до покрівлі.
  3. Ґратчасті вироби конструктивно схожі з трубчастими снігозатримувачами, але в них до основи кріпиться суцільна решітка, що збільшує міцність і надійність виробів. Крім уголкових підстав для кріплення гратчасті конструкції мають підвісні опори, які зачіпляються за обрешітку, тому що навантаження на ґратчасті снегозадержатели більш висока.
Конструкції кріпляться до обрешітки шляхом вгвинчування саморізів через профнастил. Оптимальна відстань кріплення становить 40-50 сантиметрів від краю ската.Якщо довжина ската велика (10 метрів і більше), то вироби встановлюються в кілька рядів з інтервалом в 2-3 метра. Більш докладно про те, як встановити снігозатримувачі на дах з профнастилу своїми руками, читайте тут.ВАЖЛИВО!
Снігозатримувачі необов'язково монтувати по всьому периметру даху, можна їх встановити тільки в тих місцях, де ймовірність сходження снігу найбільш висока. Це дозволить заощадити матеріал .. Монтаж снігозатримувача – частина 1Монтаж снігозатримувача – частина 1

Монтаж снігозатримувача – частина 2

Снігозатримувачі для покрівлі

Захист даху і самих мешканців будинку може ефективно виконуватися за допомогою наших надійних та якісних снегозадержателей. У разі, якщо елемнтов мають трубчасту конструкцію, то з їх допомогою можна організувати ефективне відведення снігу невеликими порціями. Це виглядає як сходження невеликий лавини по схилу покрівлі рівномірно і всього за один захід, не залишаючи небезпечних снігових мас.Відмінним рішенням снегозадержатели для покрівлі стануть для приватних будинків, так як очищення території перед будинком після спонтанного спадання з дахів снігу може бути досить трудомістким і неприємним заняттям.

Монтуємо J-профілі

Стартові напрямні повинні бути закріплені ідеально, тому що від правильності їх установки залежить якість всієї облицювання.Стартові профілі повинні встановлюватися строго горизонтальноПерший крок. Беремо рівень і знаходимо нижню точку на обрешітці. Відступаємо від неї вгору 50 мм і ставимо мітку. Для цього трохи укручуємо в рейку саморіз.Другий крок. Послідовно просуваємося навколо будови і продовжуємо ставити саморізами мітки для фіксації стартових профілів. Також саморізи укручуємо по кутах будинку.Третій крок. Натягуємо між кутовими мітками мотузки.Четвертий крок. Відзначаємо на рейках кордону установки кутових профілів. Беремо сам профіль, прикладаємо його до кута каркасної конструкції і ставимо по краях мітки за допомогою олівця.Розмітьте розташування країв кріпильних планок на обрешітціП'ятий крок. Просуваючись далі по мотузці, робимо 6-міліметровий горизонтальний зазор від краю кутових профілів і фіксуємо стартову направляючу до рейок каркаса.Між стартовими напрямними і цвяховими планками залишаємо зазор.Технологічні відступи при установці стартових профілів сайдингуЩоб не робити 6-міліметровий відступ, можна відрізати частини цвяхових планок так, щоб при температурних змінах вони не упиралися в J-профіль.Замість відступу можливо підрізати кріпильні планки профілівЯкщо встановити напрямні з відхиленнями від рівня, сайдинг теж перекосить. Виправити це в подальшому буде вкрай важко.

Для даху з різних матеріалів

Матеріал, який користується великим попитом – профнастил (він же профлист) є оптимальним варіантом при облаштуванні будь-якого даху, так як з нього виходить надійне покриття, здатне прослужити довгі роки.Ще однією перевагою є легкий монтаж, виконати який можна самостійно.Профлист відмінно підходить дахах, які відрізняються складними або нестандартними формами. Але чим складніше дах, тим більше добірних елементів знадобиться при будівництві. Ковзани, ендови або вузли примикання – елементи, здатні надати даху досконалий вид, а також забезпечити споживача довговічністю і міцністю облаштовувати даху.

Профнастіловие елементи мають безліч різних варіантів і виготовляються вони, як правило, з різних матеріалів:

  • Оцинковані без шару фарби. Оцинковану сталь, яку використовують при створенні даних елементів, не покривають ніяким барвником шаром. Пошкодити даний матеріал неважко, за рахунок цього його вартість невисока, отже, термін служби теж нетривалий.
  • Оцинковані з шаром фарби. Тут застосовується оцинкована сталь, що має покриття з якісної фарби. Особливий склад створює відмінне покриття, здатне витримати будь-які погодні умови. За відсутність корозії на даному матеріалі відповідає лакофарбове покриття.
  • Оцинковані елементи з полімерним покриттям. Найбільш бажаний серед споживачів варіант серед усіх добірних елементів, так як він забезпечує повний захист від вологи, що говорить про те, що виникнення корозії на такому матеріалі точно не відбудеться. При всіх плюсах цього елемента варто зауважити, що ціна його досить висока, але і термін експлуатації немаленький.

  • Ще один дорожчий і розкішний варіант – поліестер. Міцний він за рахунок захисного покриття поліестеру, тому йому не страшні низькі або високі температури, велика кількість опадів або ультрафіолет.
  • Більш надійним покриттям, ніж поліестер, є пластизол. З таким покриттям споживач не тільки ніколи не дізнається, що таке протікання покрівлі, але ще і придбає продукт, службовець не один десяток років.

Добірні елементи для покрівлі з профнастилу

Допоміжні елементи представлені такими виробами:
  1. Торцева планка. Вона прикріплюється по периметру бічних граней покрівлі і оберігає конструкцію від впливу вітру шляхом мінімізації її парусність. Планки перекривають крайні листи профнастилу мінімум на 5 сантиметрів і встановлюються до початку монтажу основної частини покрівлі. Кріплення здійснюється на обрешітку за допомогою покрівельних або коникових саморізів.
  2. Скала звис покрівлі з профнастилу. Карнизна планка встановлюється в нижніх кінцях ската даху і захищає покрівельний пиріг від попадання пилу і інших дрібних об'єктів. Ці вироби можуть мати форму простого тупого куточка з металу, а можуть мати кілька ребер жорсткості, які надають планці форму складних геометричних фігур. Карнизні планки, які мають складні форми, виконують декоративну функцію і підсилюють окантовку. Перед установкою карнизної планки торець покрівлі необхідно закрити москітною сіткою або вентиляційною сіткою.
  3. Планка примикання – це виріб, що з'єднують між собою кілька площин, що мають різні спрямованості. Планками примикання облаштовуються обводи пічних труб, лінії контакту плоских і односхилих дахів зі стінами будівлі. Ці вироби запобігають потраплянню вологи та пилу в місця стиків конструкцій.
  4. Конькові планки є обов'язковими елементами для облаштування скатних дахів. Між площинами скатів є вільний простір, який забезпечує вентиляцію покрівельного пирога. Щоб закрити це простір від попадання вологи, на стиках скатів встановлюються коньковие планки. Конькові планки випускаються в різних формах: плоскі, закруглені, фігурні. Вибір форми визначається дизайнерської задумкою, але установка складних фігурних ковзанів вимагає врахування додаткових нюансів. Перед установкою коника необхідно прокласти ущільнювач в області стиків скатів.
  5. Ендови – це вироби, які формують внутрішні стики площин скатів і покращують стікання води з даху. Вони являють собою увігнуті металеві кути. Ендови необхідні для облаштування багатоскатних дахів.
  6. Капельники – це елементи, що виконують функцію відведення вологи з нутрощів покрівельного пирога. У ньому постійно утворюється конденсат, якому необхідно давати стікати, інакше волога буде накопичуватися на крайніх дошках обрешітки, що призведе до швидкого приходу їх в непридатність і до псування інших елементів пирога. Щоб цього уникнути, до крокв кріпиться металева конструкція у вигляді простого куточка, яка і називається капельником.
  7. Снігозатримувачі – це вироби, які затримують снігові маси на даху і дозволяють їм сходити більш рівномірно. Снігозатримувачі запобігають лавиноподібне сходження снігу і льоду, яке може пошкодити конструкції будівлі і нанести серйозні каліцтва знаходяться поруч з дахом людям.

Профнастил не має поперечних ребер, а метал, з якого він виготовляється, є слизьким і не може самостійно затримувати снігові маси. Це робить обов'язковим встановлювання надійних снегозадержателей на покрівлю з даного матеріалу.

обшивка будинку

Кріплення напрямних каркаса проводиться не до стін, а до особливих кронштейнів, зафіксованим на стініПеред тим як обшити будинок металопрофілем, необхідно нанести на стіни розмітку, до якої будуть кріпитися напрямні. Крок установки напрямних елементів кріпильного каркаса залежить від обраної марки профлиста і може бути в межах 40-80 см. Найкраще розмітку вести від кута будівлі. Несучі елементи обов'язково встановлюються по краях дверних і віконних прорізів. Щоб контролювати вертикальність установки несучих елементів, при нанесенні розмітки використовують рівень і висок.Кріплення напрямних каркаса проводиться не до стін, а до особливих кронштейнів, зафіксованим на стіні. При монтажі кронштейнів дотримуються наступних рекомендацій:

  • Крок кронштейнів на одній лінії розмітки повинен бути рівний 60 см.
  • На сусідніх смугах розмітки кронштейни монтуються в шаховому порядку. Це необхідно для рівномірного розподілу навантаження і збільшення міцності всієї конструкції.

монтаж каркаса

Установка каркаса виконується за певними правиламиУстановка каркаса виконується в такій послідовності:

  1. За допомогою перфоратора виконуються отвори в стінах будинку під кріплення.
  2. Далі в отвори встановлюються кронштейни. При цьому обов'язково використовується прокладка з изолона. Це потрібно для підвищення шумоізоляції стін.
  3. Далі на кронштейни за допомогою саморізів по металу кріпляться напрямні елементи каркаса. При цьому потрібно стежити, щоб всі кріпильні профілі розташовувалися в одній площині. Це забезпечить рівну вертикальну поверхню фасаду. Для полегшення монтажу в одній площині спочатку монтуються крайні напрямні елементи. Потім між ними натягується волосінь або шнур, по якому дорівнюють проміжні профілі.
  4. Для підвищення жорсткості конструкції між вертикальними кріпильними елементами допускається установка горизонтальних перемичок. Для з'єднання профілів можна використовувати спеціальні «краби» або обрізки профілю з прорізаними і відігнутими бічними стінками.
  5. Незалежно від того, з якого матеріалу зроблений ваш будинок, будь то дерево або цегла, під обшивку краще закласти теплоізоляцію. Так ви знизите витрати на опалення будинку, підвищите його шумоізоляцію. Для цього після монтажу напрямних профілів між ними закладається теплоізоляційний матеріал (пінопласт або мінвата). Він кріпиться до стін за допомогою спеціальних пластикових дюбелів з капелюшками. Зверху утеплювач накривається пароізоляційною плівкою. Це дозволить запобігти утворенню конденсату в теплоізоляційному матеріалі.

Установка добірних елементів

Монтаж доборов проводиться саме на даному етапі, оскільки після установки профлистов це зробити не вийде. Для цього за допомогою шуруповерта та саморізів вам потрібно закріпити обрамлення дверних і віконних прорізів, цокольні відливи, направляючі планки, куточки і інші елементи.

обшивка фасаду

Після монтажу каркасу і установки всіх добірних елементів можна приступати до установки профільованого листаПісля монтажу каркасу і установки всіх добірних елементів можна приступати до установки профільованого листа. Обшивка будинку профнастилом виконується від нижнього кута фасаду, на якому встановлена ​​напрямна планка. У цю планку вставляється лист і кріпиться до неї за допомогою саморізів. Під саморізи обов'язково встановлюються прокладки ущільнювачів.При кріпленні листів дотримуються наступних вимог:Саморізи кріпляться тільки до тієї частини хвилі, яка щільно прилягає до направляючої каркасу.
Для якісного з'єднання шуруп повинен входити в несучий профіль не менш ніж на 2 см, тому важливо правильно підібрати довжину кріпильного вироби.
Всі кріплення повинні бути встановлені на одній лінії, тому при їх установці варто скористатися натягнутим шнуром або шпагатом.
Оптимальний крок установки кріпильних виробів – через одну хвилю.
При монтажі листів контролюється вертикальність їх положення за допомогою рівня і схилу.
Накладання кожного наступного листа на попереднє виріб становить 0,5 хвилі.Відео керівництво по монтажу профнастилу на стіни будинку:

Підготовка стіни до монтажу сайдингу

Перед початком монтажних робіт слід підготувати поверхню стінЦя процедура має дуже важливе значення, оскільки після установки сайдинга доступ до стін буде неможливий, провести які-небудь дії не буде можливостіСлід провести такі операції:
  • Звільнити стіну від всіх навісних елементів – вуличних ліхтарів, камер відеоспостереження, кондиціонерів, кронштейнів тощо
  • Зняти лиштви з дверних або віконних прорізів, від'єднати всі водостоки, віконні відливи і т.п.
  • Оглянути поверхню стіни, оцінити її стан.
  • Наявні тріщини або вибоїни підлягають закладенню. Відшаровуються або обсипаються ділянки максимально віддаляються і повністю закладаються. У найскладніших випадках рекомендується нанесення повного шару штукатурки.
  • Для монтажу утеплювача потрібно використовувати спеціальний клей, тому поверхня очищається від старої фарби і покривається шаром грунтовки глибокого проникнення (праймера) на 2 рази.
  • Всі заподіяні матеріали повинні бути витримані належний час для досягнення робочої ступеня висихання.
Якщо планується установка утеплювача, стан стін має особливе значення, так як для якісної роботи стінового пирога необхідний щільний контакт утеплювача з поверхнею стін.

Особливості

Добірні елементи потрібні в якості обшивки фасаду, без них провести покрівельні роботи нереально. Вони грають захисну роль – не дозволяють опадам просочуватися всередину покрівлі, і перешкоджають виходу теплаДуже важливо точно знати призначення елементів, способи їх кріплення, а також черговість робіт. Всі ці маленькі деталі виконують дуже важливу рольКрім захисної, вони також грають декоративну роль, так як будь-яке покрівельне покриття, не маючи цих деталей, матиме недостойний вид. Для підбору потрібного відтінку використовують каталог RAL, що включає в себе велику різноманітність колірних варіантів, а також стандартні кольори.

Добірні елементи поділяють на три типи: покрівельні, фасадні, для парапетів і зборів. Ділять їх в залежності від застосування. Але цей поділ є умовним, так як деякі деталі застосовують для інших видів конструкцій.Проте, будь-який виріб створено для певних функцій, через це добірні елементи не можна назвати взаємозамінними. Людині, яка не має досвіду, самостійно вибрати елементи буде досить проблематично.

Пристрій односхилого даху

Покрівельний пиріг – внутрішні шари покрівельного покриття, які забезпечують надійність самого даху, тепло в будинку, сухість і затишок. Визначальними факторами облаштування покрівельного пирога є призначення споруди і зовнішній покривний матеріал даху.Більш докладно про розрахунок покрівельного покриття ви можете прочитати тут.Для класичної холодної односхилого даху покрівельний пиріг складається з наступних шарів:
  • Кроквяна система;
  • гідроізоляція;
  • Контробрешетка;
  • Фінішне покриття.
Якщо проект передбачає тепле приміщення, то схема покрівельного пирога виглядає наступним чином:
  • Кроквяна система;
  • Гідроізоляційний шар;
  • утеплювач;
  • пароізоляція;
  • Фінішне покрівельне покриття.
Залежно від того, чим буде покритий дах, укладають контробрешетку на шар пароізоляції.

Пристрій покрівельного пирога

цокольний сайдинг

Цокольний сайдинг призначений для обробки фундаменту, точніше – його верхньої частини, яка виступає з грунту. Оскільки фундамент робиться з каменю або цегли, то і цокольний сайдинг імітує кам'яну або цегельну кладку.Відмінність цокольного сайдинга від звичайного:
  • Інша форма панелей – на відміну вузьких і довгих ламелей звичайного сайдинга, панель цокольного близька до прямокутної форми, листи коротші і широкі.
  • Матеріал дещо товщі, оскільки нижня частина будинку піддається більш високих навантажень, ризик механічних пошкоджень у неї набагато вище.
  • Панелі в основному імітують цегла або камінь, що нетипово для звичайних типів сайдингу.
Цокольний сайдинг досить швидко став застосовуватися для повної обробки стін будинку. Виявилося, що імітація цегляної, кам'яної кладки в полотні виглядає більш привабливо, ніж повторення рублених або брусових зрубів.За короткий час цокольний сайдинг склав серйозну конкуренцію звичайним видам сайдинга, що викликало необхідність введення іншого назви матеріалу. Останнім часом поряд з терміном «цокольний» використовується найменування «фасадні панелі», що також не зовсім точно, але в більшій мірі відповідає дійсності.ВАЖЛИВО!
Термінологія в описах обшивки найчастіше перепутана, не завжди коректно використовується. Щоб не допустити помилок слід уточнювати, про яку саме вигляді матеріалу йде мова .. Матеріалом для цокольного сайдинга служать:Матеріалом для цокольного сайдинга служать:
  • Поліпропілен.
  • Вініл.
  • Акрил.
  • Метал (оцинкована сталь, алюміній).
Цокольний сайдинг виробляється з тих же матеріалів, що і звичайний, він має схожі властивості, технічними характеристиками.Технологічні прийоми при монтажі практично однакові, з невеликою поправкою на розміри панелей. Цокольний сайдинг, по суті, майже не відрізняється від звичайного традиційного, його панелі так само потребують наявності комплектуючих елементів.

Різновиди добірних елементів

Виготовляють фасонні елементи на спеціальному обладнанні з листової оцинкованої сталі. При необхідності на них наносять полімерне покриття або порошкову фарбу різних кольорів, так що підібрати їх в тон основного покрівельного або оздоблювального матеріалу не складає особливих труднощів. Більшість фахівців намагаються класифікувати добірні елементи в залежності від частини будівлі, де їх передбачається встановлювати, що не зовсім правильно. Багато з елементів можна монтувати як на покрівлю, так і на фасад, паркан або парапет.Що випускається асортимент фасонних частин досить широкий:
  • карнизні і торцеві планки;
  • внутрішні і зовнішні кути;
  • ковзани різних форм (прямокутні, округлені, вузькі, плоскі);
  • ендови зовнішні і внутрішні;
  • снегозадержатели;
  • відливи і планки примикання;
  • димникі і ковпаки;
  • вітрові планки і багато іншого.

Значна частина елементів має своє призначення і встановлюється в певному місці. Але деякі з них універсальні. Наприклад, кутові планки монтують як на фасади, так і на покрівлі, а відливи використовують для віконних прорізів і водостоків на даху.Ковзани встановлюють в найвищих точках скатних покрівель. Вони комплектуються спеціальними заглушками, що захищаються дах від проникнення птахів, комах, листя всередину покрівельного пирога. Вітрові планки захищають торці покрівлі від дії вітру і запобігають потраплянню пилу, дощу і снігу під покрівельний матеріал.Планки примикання розташовують в місцях стикування покрівлі з димарями, вентканалу, ліхтарями і т.п. А ендови встановлюють між сусідніми скатами, причому нижній елемент відводить з покрівлі воду, а верхній виконує декоративну функцію. Димніков представляють собою металеві ковпаки, що прикривають вентиляційні і димохідні труби зверху і беруть участь в процесі створення тяги.Снігозатримувачі виконують роль перешкоди для сповзає з даху маси снігу або льоду і оберігають проходять внизу людей від можливих неприємностей. Ці добірні елементи випускаються трубчастими, гратчастими, пластинчастими.

Деякі фасонні частини виконують тільки декоративну функцію:

особливості матеріалу

З огляду на, що профнастил є металевим виробом, він володіє всіма характеристиками цього матеріалу. Фактично він представляє собою виріб, виконаний з тонколистової сталі. Хоча профлист і має незначну товщину, він є дуже міцним, оскільки має профільовану поверхню. Наявність трапецієподібних хвиль на поверхні листа, які тут використовуються в якості ребер жорсткості, дозволяє матеріалу в процесі експлуатації демонструвати підвищену жорсткість.З огляду на, що метал дуже сильно страждає від корозії, поява якої можуть спровокувати негативні фактори зовнішнього середовища, що розглядається виріб виготовляють з нержавіючої сталі. Додатково до цього у нього є додатковий захисний шар, представлений у вигляді полімерного покриття, розташованого на лицьовій стороні матеріалу. Примітно, що це покриття не тільки захищає від зовнішніх умов, але і надає профнастилу поліпшені естетичні властивості. Таку можливість він надає завдяки тому, що може бути виконаний в будь-якому колірному варіанті.

переваги

Головними перевагами, які забезпечили популярність профнастилу, необхідно назвати наступні:
  • демократична ціна;
  • можливість використання для облицювання навіть дерев'яного будинку;
  • широкий вибір колірних варіантів полімерного покриття дає впевненість, що будь-який власник зможе відшукати серед розмаїття пропонованих матеріалів той, який влаштує його за кольором і стилю оформлення;
  • значна площа листів профнастилу помітно скорочує час, необхідний для його укладання, а це робить його більш привабливим варіантом, ніж обшивка фасаду сайдингом або облицювання цеглою;
  • обшивка фасаду профнастилом забезпечує високий рівень захисту від механічних пошкоджень і атмосферної вологи;
  • полімерний шар, який мають оцинковані сталеві листи, захищає їх від корозії. Але демонструвати це властивість матеріал зможе лише в тому випадку, якщо під час його укладання буде правильно проведена обробка зрізів.

недоліки

Але профнастил володіє і рядом недоліків, про які повинен знати покупець. Головним серед них слід назвати низький коефіцієнт шумопоглинання.Якщо вам доводилося перебувати в будівлі під час дощу, то ви знаєте, який галас створюють падаючі на карнизи краплі. Що вже говорити про фасаді, який буде облицьований профнастилом.