Електричне опалення приватного будинку як дешево зробити систему електрообігріву своїми руками

Електричне опалення приватного будинку як дешево зробити систему електрообігріву своїми руками


Зміст
  1. Установка електричного опалення в приватному будинку
  2. Переваги і недоліки електричного опалення в квартирі
  3. Монтаж опалювальної системи
  4. Електрообігрів приватного будинку
  5. Відповідне обладнання для конкретних умов
  6. рідкісний візит
  7. Відпочинок на вихідних
  8. часте відвідування
  9. Який варіант краще обходити стороною
  10. Вибір підходящої системи
  11. Електричні теплі підлоги
  12. Особливості двухтрубной розводки контуру
  13. Короткі характеристики двотрубних систем
  14. Відкрита «самопливна» двотрубна система
  15. Закрита двотрубна система
  16. Варіанти електричного опалення приватного будинку
  17. застосування котла
  18. Вибір ІК-панелей
  19. переваги конвекторів
  20. Електричні конвектори та їх різновиди
  21. Переваги опалення електрикою
  22. Головні переваги індивідуального електроопалення
  23. Переваги та недоліки системи
  24. Інфрачервоні обігрівачі
  25. Варіанти використовуваного обладнання
  26. Опалення електрикою: вигоди, витрати, висновки

Установка електричного опалення в приватному будинку

Переваги і недоліки електричного опалення в квартирі

Вибір системи опалення для міської квартири являє собою складний і відповідальний процес. Для жителів багатоквартирних будинків з центральним опаленням питання обігріву житла вирішується просто. Похолодало, значить чекай включення опалення. Та категорія громадян, які вирішили самостійно піклуватися про власний комфорт коштує перед складним і важким вибором – якого виду автономного опалення для квартири багатоповерхового будинку віддати перевагуДля господаря квартири важливо, що б система була максимально ефективною, безпечною в експлуатації і економічною. З усіх існуючих на сьогоднішній день видів автономного домашнього опалення всім перерахованим критеріям відповідає опалення електрикою

Опалювальний сезон, який багато хто з нас чекають з нетерпінням, для квартир з електричним обігрівом тепер не залежить від конкретної дати. За допомогою електрики в своїй квартирі можна в будь-який момент домогтися прийнятної температури, створити необхідний комфорт і мікроклімат.

Монтаж опалювальної системи

Позитивно вирішити проблему – як зробити опалення в приватному будинку схема його приведена вище, можна, якщо дотримуватися певних правил і послідовність робіт. Монтажні роботи починаються з установки і подальшої обв'язки котла. Газові котли з потужністю до 60 кВт, монтуються в кухонному приміщенні. Всі правила установки котлів детально викладені в інструкціях до них.Обв'язка опалювального котла – процес підключення потрібного обладнання.

Змонтувати контур опалення з газоводопроводних (металевих) труб можна двома способами – методом зварювання і з застосуванням різьбових з'єднань. Звичайно, зварювальним методом можна швидко створити систему, але вона вийде нерозбірними. Поєднавши труби системи різьбовими з'єднаннями можна в будь-який момент легко змінити конфігурацію або зробити заміну будь-якого відрізка магістралі. На особливу увагу, при будь-яких методах монтажу, вимагає схема підключення радіаторів опалення в приватному будинку, і її потрібно заздалегідь намалювати і розрахувати.

Електрообігрів приватного будинку

Організувати електричне опалення приватного будинку в якійсь мірі простіше, ніж в квартирі. Ліміт споживаної потужності набагато вище, є можливість проконтролювати і привести в порядок всю проводку, починаючи від лінії електропередач. Зі списку, наведеного вище, для котеджу найбільше підійде система водяного опалення з електричним котлом. Причина проста: потрібно забезпечити використання різних енергоносіїв, а не однієї електроенергії. Це означає, що потрібно підібрати котел, встановити його і змонтувати одне – або двотрубну систему.

В даний момент на ринку пропонується 3 види побутових джерел тепла, що застосовуються з метою влаштувати електричний обігрів будинку:

Електродні котли дешевше ТЕНових, але не настільки добре укомплектовані. Циркуляційний насос і розширювальний бак доведеться купити окремо і змонтувати своїми руками. Так що установка агрегату в цілому вийде дорожче.

Плюс потрібно витримати хімічний склад теплоносія, щоб він містив необхідне для процесу електродного нагрівання кількість солей. І ще один важливий момент: електродний котел не може працювати упівсили, а тільки на повну потужність.Регулювання температури відбувається в режимі включення / отключенія.Покупка і установка в приватний будинок індукційного теплогенератора потребують найбільших витрат. За обв'язки він аналогічний електродному котла, оскільки в комплекті має тільки шафа управління з автоматикою. Сам агрегат надійний і довговічний, але відрізняється високою ціною.

Відповідне обладнання для конкретних умов

Перш за все, потрібно сказати, що для кожного певного випадку потрібно правильно підібрати систему електричного опалення дачі. Все залежить від того, наскільки часто Ви відвідуєте дачний будиночок і для яких цілей він у Вас побудований. Розглянемо кожну з існуючих ситуацій більш докладно.

рідкісний візит

Якщо Ви відвідуєте дачну ділянку вкрай рідко, особливо взимку, тоді звичайно ж немає сенсу здійснювати установку капітальної опалювальної системи на дачі своїми руками. Тут рекомендується використовувати підключення електроконвекторів, тепловентиляторів або масляних радіаторів. Конвектори можуть кріпитися на стіну, в підлогу або встановлюватися на роликах. У кожного з типів конструкції свої переваги і недоліки. Рекомендуємо відразу ж ознайомитися з порадами щодо вибору електричного конвектора, щоб купити найбільш підходящу модель для опалення дачі. Що стосується тепловентиляторів і масляних обігрівачів, вони дозволяють в найкоротші терміни прогріти приміщення, що якраз і потрібно при рідкісному візит на дачу.

Відпочинок на вихідних

Якщо дачний будиночок представлений утепленій капітальної спорудою, тут вже є сенс самому зробити більш якісне електричне опалення дачі. Найкраще в цьому випадку зарекомендував тепла підлога, який дозволяє прогріти приміщення за невеликий проміжок часу і тримати певну температуру в будинку стільки, скільки потрібно. Одного лише теплої підлоги може не вистачити, якщо Ви вирішили зробити електричне опалення на дачі площею 100 кв м і більше. В цьому випадку рекомендується доповнити систему підключенням інфрачервоних обігрівачів, що мають високий ККД і відносно невисоке енергоспоживання. Комбінація з теплої підлоги і ІК-панелей, як показано на структурній схемі вище, дозволить швидко і недорого прогріти дачний будиночок для відпочинку на вихідних взимку.

часте відвідування

Ну і останній варіант, який зустрічається найрідше – заміський будинок, в якому господарі проводять значну частину свого часу. При таких умовах необхідно подбати про якісне обігріві, і якщо немає газу на дачі – обов'язково зробити електричне опалення своїми руками.

Тут вже не раціонально використовувати обладнання з високим енергоспоживанням – тепловентилятори і масляні обігрівачі. Більш грамотним рішенням буде підключення електричного котла, що працює разом з водяними радіаторами. Крім цього в кімнатах рекомендується підключити електричний тепла підлога, і при необхідності встановити стельові ІК-панелі, керовані регуляторами температури. Така система опалення дачі не вимагає установку димоходу, отримання різних дозволів і виклику майстра для монтажних робіт, що робить її кращою за відсутності газу на ділянці.Відразу ж рекомендуємо переглянути відео з оглядом сучасної системи електроопалення, яка за короткий проміжок часу набрала безліч позитивних відгуків в інтернеті:Відео огляд економічної системи обігріву дачного будинку великих розмірів

Який варіант краще обходити стороною

Ми поговорили про дешеві і ефективних системах економічного опалення приватного будинку, але також хотілося б відзначити найбільш витратні варіанти, які необхідно обходити стороною. Вершину рейтингу займають масляні радіатори. Вони всім відомі тим, що мають високу потужність, тому при роботі взимку можна побачити помітне підвищення витрати електрики.

Мало того, що дані вироби мають високу потужність, так ще і ефективність прогріву у них дуже слабка. Наприклад, ІК-панель таких же габаритів і такої ж потужності дозволить швидше зробити будинок теплим, тому краще віддайте перевагу їй.До того ж, інфрачервоний обігрівач встановлюється на стелі або стіні, тим самим не займає вільний простір, чого не можна сказати про електричні радіатори.

Ще один не рекомендований варіант – тепловентилятори. Дані пристрої не тільки спалюють кисень, а й «ганяють пил», до того ж шумлять. Ефективність їх використання не дуже велика, тому що між стелею і підлогою температура може відрізнятися на кілька градусів, при тому, що потужність виробів велика (від 1,5 кВт).

Вибір підходящої системи

Залежно від площі житлового приміщення і якості утеплення стін вибирається підходящий варіант автономного електричного опалення квартири. Якщо Ви є власником однокімнатної або двокімнатної хрущовки, тут може впоратися система тепла підлога в поєднанні з електроконвектори або ІК-панелями. Комбінацій з інфрачервоними обігрівачі більш вигідна і ефективна, тому що теплове випромінювання буде направлено зверху вниз і все тепло буде циркулювати в нижній частині кімнати. Опалення квартири електричними конвекторами краще тільки через те, що пристрої не сушать повітря і не чинять негативний вплив на самопочуття людини. Існує безліч відгуків про те, що інфрачервоні обігрівачі при постійному випромінюванні негативно впливають на здоров'я, що і є їх недоліком. З іншими перевагами і недоліками інфрачервоних обігрівачів Ви можете ознайомитися у відповідній статті. Тим не менш, як показує статистика, у 2017 році такі пристрої активно купуються для побутового застосування!

Що стосується електричної теплої підлоги, він дійсно дуже популярний і ефективний. Здійснити укладання плівкового теплої підлоги під ламінат зможе будь-хто, навіть чайник в електриці. До того ж з матеріалу можна зробити тільки підігріваються доріжки в квартирі, а не стелити плівку по всій площі підлоги. Такий варіант опалення позитивно відобразитися на економії електроенергії і в той же час буде ефективно прогрівати приміщення.

Якщо ж Ви проживаєте в трикімнатному або чотирикімнатній житло, тут вже більш розумно буде використовувати підключення електричного водяного опалення в квартирі. Пов'язано це з великою сумарною площею кімнат, на яку потрібно повноцінна, потужна опалювальна система. Наприклад, якщо площа становить 130 м. Кв., З розрахунком 1 кВт / 10 м.кв. потрібно буде встановити не менше, ніж 13-кіловатний зв'язку з електрообігрівачів. Звичайно ж, взимку Ви будете віддавати чимало грошей на експлуатацію індивідуальної системи електричного опалення. До того ж, для використання такого варіанту проводка повинна бути потужною, здатною витримати високі струмові навантаження. У цьому випадку без заміни електропроводки в квартирі не обійтися, що, знову-таки, вдарить по Вашому бюджету. У той же час, якщо використовувати водяні радіатори, що працюють від електрокотла, опалення буде автономним і менш витратним, що дозволить «вбити одним пострілом двох зайців». Рекомендуємо відразу ж ознайомитися зі статтею про те, як правильно підключити котел до мережі своїми руками, щоб Ви не наробили помилок і система прослужила довше!

Електричні теплі підлоги

Найпопулярніший варіант електрообігріву приватного будинку ґрунтується на використанні системи теплого пола.Такое опалення можна організувати в будь-якому приміщенні будинку, навіть в санвузлі.

Електричні теплі підлогиПри бажанні можна віддати вибір на користь «розумної» моделі електричної теплої підлоги. Спеціальні датчики та інші засоби автоматизації дозволять системі визначати температуру в приміщенні і самостійно змінювати потужність для забезпечення максимально комфортних умов. Монтаж такого обігріву здійснюється в кілька етапів.

Електричні теплі підлогиПерший етап. Ретельно очистіть і вирівняйте основу за допомогою бетонної стяжки.Другий етап. Покладіть на висохле підставу утеплювач і гідроізоляційний матеріал.Третій етап. Покладіть конструкцію теплої підлоги. Існує кілька модифікацій.В інструкції до обраної вами системі буде приведена оптимальна схема укладання.Четвертий етап. Встановіть терморегулятор і інші супутні елементи, перш ніж підключати тепла підлога до згаданої електроніці. Рекомендації по розміщенню всіх механізмів, а також їх з'єднання один з одним виробники приводять в інструкціях до своєї продукції.П'ятий етап. Залийте бетонну стяжку і дочекайтеся, поки вона висохне.Шостий етап. Покладіть на висохлу стяжку вбрання фінішне покриття.

Особливості двухтрубной розводки контуру

Двотрубна система представлена ​​кількома різновидами. У них відрізняється схема підключення батарей опалення в приватному будинку, і вектор руху теплоносія.

У невеликих приватних будинках застосовуються такі типи двотрубних систем опалення:

Короткі характеристики двотрубних систем

Тупикова система – вся трубопровідна мережа являє собою два плеча (гілки) по одному проводиться подача, а по іншому плечу повернення теплоносія. Рух води відбувається у зустрічних напрямках.

Попутна двотрубна система – зворотне плече служитьпродовженням подає плеча (гілки), т. Е система закольцована. Така схема підключення опалення в приватному будинку користується заслуженою популярністю.Колекторна – найбільш витратна схема розводки опалення приватного будинку через необхідність прокладки труб до кожної батареї, а їх прокладка робиться прихованої.

Відкрита «самопливна» двотрубна система

Розглянемо введене опалення в приватному будинку своїми руками схема обрана двотрубна відкрита і встановлений відкритий бак у верхній точці контуру. Від висоти підйому бака залежить натиск, який визначає швидкість руху рідини в «самопливної» системі. Головна перевага двотрубної системи – вода надходить до радіаторів з однаковою температурою, а чіткий поділ трубопроводів на що подає і «обратку» полегшує автоматизацію управління.Для успішної роботи «самопливної» системи під час монтажу забезпечується ухил 3-5 мм / м. За рахунок гравітації може працювати система опалення будь-якого типу, якщо будуть створені необхідні умови – ухил магістралей подачі теллоносітеля для природної циркуляції. Потрібно враховувати – «самопливна» система здатна працювати тільки з відритим розширювальним баком.

Закрита двотрубна система

Монтується парове опалення в приватному будинку схема обрана закритою, і її вигляд залежить від поверховості будівлі. Якщо будинок одноповерховий, то прокладаються дві гілки трубопроводу – подає і «обратка», а вже до них паралельно підключаються прилади опалення.А щоб змонтувати опалення двоповерхового приватного будинку своїми руками схеми проводки повинні містити потрібну кількість гілок подачі рідини. Одна гілка колектора повинна живити батареї верхнього поверху, друге плече живить батареї нижнього поверху. Віддала своє тепло вода по «обратке» повертається в котел. Закрита система повинна мати циркуляційний насос для створення напору.

Варіанти електричного опалення приватного будинку

Подібна схема опалення передбачає застосування різних видів устаткування.

застосування котла

Не рідкість установка електричного котла для опалення будинку 220в. Подібний пристрій відноситься до бюджетних варіантів і відрізняється простотою монтажу.Котли, що працюють на електриці, бувають наступних видів:

На схемі показаний принцип роботи з Теном

Пристрій електродної моделі

Установка індукційного пристрою

Вибір ІК-панелей

Визначаючись, як обігріти будинок електрикою економно, можна розглянути варіант монтажу інфрачервоних конструкцій. Такі вироби прогрівають не повітря всередині кімнат, а різні предмети. Якщо у варіанті з котлом повітряні маси переміщаються вгору, а потім остигають, то в цьому випадку гарячі потоки направляються до підлоги.

Інфрачервоні конструкції не займають багато місцяЯкщо до ІК-приладів додати терморегулятори, то вони стануть працювати більш ефективно. Щоб керувати трьома обігрівачами досить одного регулятора. Дане обладнання економічно в процесі застосування, але дороге, що стосується монтажу і вартості конструкції. ІК-пристрої споживають невелику кількість електроенергії. Крім того, вони раціонально розподіляють тепло. Ними можна виконувати точковий і зональний обігрів. Навіть після того як конструкція вимкнена, предмети тривалий час виділяють тепло.

Пристрій інфрачервоної панеліМонтаж такого устаткування можна виконати самостійно. Інфрачервона система використовується як в якості основного типу палива, так і в якості додаткового. До переваг варіанту належить тривалий термін служби, до 80 років.Обігрів будинку електрикою також виконується за допомогою інфрачервоного теплої підлоги. Це економічне і ефективний засіб. Така конструкція не боїться несподіваних стрибків електроенергії і не ламається при невеликих пошкодженнях. Встановлювати подібний пристрій можна під різне підлогове покриття крім паркетного. Інфрачервоні промені прогрівають тільки тверді предмети, тому при прогріванні статі, самі елементи не нагріваються.

Монтаж інфрачервоного підлогового покриття

Інфрачервоні панелі для стелі

переваги конвекторів

При виборі самого економного електроопалення без котла варто вивчити можливості конвекторів. Як стверджують виробники, конвектор, який працює від електромережі, якісно обігріває простір і при цьому витрачає незначну кількість електроенергії. Основна перевага приладу в тому, що його установка відрізняється простотою.

На прогрів Тена йде близько двох хвилин, що набагато швидше, ніж при обігріві водяними пристроями. До переваг подібних конструкцій варто віднести:

  • невелику вартість обладнання;
  • пожежна безпека;
  • систему обігріву можна комплектувати не відразу, докуповуючи радіатори за потребою;
  • сучасне оформлення;
  • безперебійна робота навіть при різких змінах напруги;
  • невеликі розміри.
Даний спосіб підтримує потрібне співвідношення вологості в кімнаті і не знищує при цьому кисень. Відмінні технічні властивості і прекрасні показники потужності дозволяють застосовувати електричні конвектори для обігріву як великого, так і маленького приватного будинку.

Подібні конструкції відрізняються компактними розмірами і мобільністюГоловним елементом конструкції є ТЕН, який перетворює енергію електрики в теплову. Принцип роботи полягає в конвекції повітря. При цьому охолоджені потоки проникають в прорізи нижньої частини корпусу, а потім виходять через верхні отвори. Конвектор може працювати окремо або в системі з контролем регулятора температури.

Настінні моделі характеризуються функціональністю і дозволяють звільнити простір

Електричні конвектори та їх різновиди

Електричні конвектори та їх різновидиНе менш популярними агрегатами для пристрою електрообігріву приватного будинку є конвектори з їх безліччю модифікацій у вигляді теплових завіс, «гармат» і тепловентиляторів.Теплові завіси в житлових приміщеннях не використовуються. Зазвичай їх розміщують над дверними отворами. У момент відкриття дверей завіса автоматично включається і не дозволяє холодному повітрю проникнути всередину приміщення.Для установки досить закріпити пристрій над дверним прорізом і підключити його до мережі. Залежно від особливостей конкретної конструкції порядок її підключення може мати індивідуальні особливості. Тому обов'язково детально вивчіть інструкцію до придбаної вами завісі.Теплові гармати в приватних будинках теж застосовуються дуже рідко, хіба що для обігріву підвалів.Працюють по гранично простим принципом: агрегат підключається до електромережі, вбудований вентилятор починає нагнітати повітря, який проходить через вбудований же ТЕН і рівномірно обігріває навколишній простір. Будь-яких спеціальних монтажних заходів не потрібно, все зводиться до підключення агрегату в мережу.

Електротепловентілятори зазвичай застосовуються в якості додаткових джерел тепла. У приміщеннях невеликої площі їх можна використовувати як єдиний і основний обігрів. Вбудований регулятор дозволяє з легкістю виставити потрібну потужність вентилятора і забезпечити комфортний мікроклімат в приміщенні.Сучасні моделі позбавлені головного недоліку своїх попередників – тепловентилятори більше не сушать повітря. Додатковою перевагою подібних обігрівачів є простота підключення і використання – пристрій просто розміщується в зручному місці, включається в мережу і встановлюється на необхідну потужність.Відмінним варіантом пристрою електрообігріву є використання електричних масляних обігрівачів. Вони мають привабливий дизайн і відмінно вписуються в навколишнє оточення. Зазвичай такі обігрівачі монтуються під віконним отвором замість стандартної батареї або ж розміщуються збоку від дверного отвору.

Масляні електричні обігрівачіУстановка гранично проста.Перший етап. Нанесіть мітки для установки кріплень. На корпусі масляного обігрівача є спеціальні елементи, якими він буде навішуватися на кріплення. Призначте корпус обігрівача до місця установки і нанесіть мітки за цими навісів.Другий етап. Просвердлите в стіні отвори відповідно до нанесеної розмітки.Третій етап. Закріпіть в підготовлених отворах кріпильні елементи. Зазвичай гаки для навішування обігрівачів йдуть в заводській комплектації. В іншому випадку вам доведеться докупити дані вироби в господарському магазині.Четвертий етап. Підключіть електричний масляний обігрівач в мережу і виставте на потрібний режим роботи. Сучасні моделі можуть оснащуватися датчиками, завдяки яким потужність обігріву буде встановлюватися в автоматичному режимі. Якщо ваша модель теж може працювати в комплексі з таким датчиками, встановіть їх за інструкцією виробника.Обігрівач електричний побутової настінний

Переваги опалення електрикою

Отже, вибравши для свого приватного будинку систему електричного опалення, Ви отримуєте масу переваг:

  • Простота оформлення і установки. Електросистему організувати набагато простіше, ніж газифікувати будинок або побудувати систему пічного опалення. Юридичне оформлення монтажу такої системи в рази легше, ніж отримання маси дозволів на встановлення газового котла або ведення розрахунків по будівництву вентиляції і рішення проблем з тягою в печі.
  • Найнижчі витрати на ведення монтажних робіт. Якщо для встановлення газового котла Вам необхідно буде платити за розробку проекту і виклик контролюючих органів, то при монтажі електросистеми досить буде купити котел або інше обладнання, один раз заплатити монтажникам і далі довгі роки насолоджуватися теплом. До того ж Вам не буде потрібно окреме приміщення для котельні.
  • Електросистеми зручні в експлуатації, на них досить просто виставити потрібний режим або задати необхідну систему обігріву.
  • Безпека електричного опалення безсумнівна – воно не продукує чадного газу; електричні котли не вибухають при порушенні умов експлуатації, як газові.
Установка електричної системи опалення у Вашому приватному будинку буде, безсумнівно, наймудрішим рішенням – простим, безпечним і екологічним.

Головні переваги індивідуального електроопалення

Щоб зрозуміти всі переваги електрообігріву, потрібно порівняти його з іншими існуючими варіантами опалення приватного будинку.Наприклад, що потрібно зробити для пристрою газової опалювальної системи? Як мінімум витратити досить серйозну суму на покупку необхідних агрегатів і виділити кілька тижнів на обхід різних інстанцій і отримання необхідних дозволів.Електричне ж опалення не вимагає отримання ніяких попередніх дозволів. Потрібно лише купити устаткування, встановити його своїми руками або за допомогою монтажників і підключити в мережу. На всю роботу йде день, рідко – два.

При будь-яких обставинах на покупку і настройку електрообігріву ви витратите менше грошей, ніж на облаштування котельного приміщення, прокладку газопроводів і покупку котла.Електричні обігрівачі не потребують окремої котельні. Теплі підлоги, конвектори, тепловентилятори, інфрачервоні обігрівачі – все це встановлюється в зручному місці, укладається під стяжку підлоги або ж вішається на стіни.Електричні обігрівачі не потребують окремої котельніГазове опалення є потенційно небезпечним. При неправильному підключенні і експлуатації котел може отруїти мешканців будинку або навіть вибухнутиЕлектричні ж обігрівачі повністю безпечні, потрібно лише дотримуватися елементарних заходів безпекиЕлектроустановки набагато більш надійні в порівнянні з системами централізованого опалення. Відмовившись від центрального обігріву, власник будинку звільняє себе від не вигідного і зручного співпраці з комунальними службами.

Відмовившись від центрального обігріву, власник будинку звільняє себе від не вигідного і зручного співпраці з комунальними службамиЕлектроопалення не примушує свого власника виділяти окреме місце для зберігання палива і постійно думати про необхідність регулярного поповнення запасів пального.

Електроопалення не примушує свого власника виділяти окреме місце для зберігання палива і постійно думати про необхідність регулярного поповнення запасів горючегоЕлектроотопленіе не примушує свого власника виділяти окреме місце для зберігання палива і постійно думати про необхідність регулярного поповнення запасів пальногоНа окрему увагу заслуговує питання економічної вигоди обігріву будинку за допомогою електрики. Раніше вважалося, що електообогрев – це найдорожчий варіант індивідуального опалення. І це твердження було абсолютно правильним. Сьогодні ж ситуація кардинально змінилася.

  1. По-перше, власник будинку може встановити багатотарифний лічильник. У більшості регіонів країни електрику по-різному тарифікується вдень і вночі. Завдяки такому лічильнику витрати на обігрів можна скоротити в рази.
  2. По-друге, систему можна укомплектувати накопичувальними акумуляторами тепла. Такі пристрої підключають до мережі вночі, коли електрика коштує максимально дешево. При підключенні до електромережі внутрішні елементи подібних накопичувачів, виготовлені з високотехнологічного магнезиту, накопичують тепло, а після відключення від мережі віддають закумульоване електрику в будинок.
Відповідальність за правильність роботи накопичувача відповідає компактний датчик. Він же сприяє регулюванню температури в приміщеннях і дозволяє підтримувати комфортний мікроклімат. Накопичувачі абсолютно безпечні і продаються за порівняно доступною вартості. Доведеться, звичайно ж, витратити більше грошей на пристрій системи обігріву, проте всі витрати дуже швидко окупляться, тому що розглянуті пристрої дозволяють знизити витрати електроенергії до 5-7 разів.

Переваги та недоліки системи

На сьогоднішній день все більшу популярність набирає використання електрообігрівачів. У будинку з дерева такий варіант є найбільш актуальним тільки в тому випадку, якщо на ділянці немає газу (відсутній магістраль).Переваги електроопалення в наступному:
  • При правильному розташуванні електричних обігрівачів ефективність системи буде в рази вище, ніж при пічному або водному варіанті (наочно дана перевага Ви можете побачити на принциповій схемі нижче).
  • Відсутність шкідливих викидів в атмосферу (на відміну від пічного варіанти), до того ж не потрібно встановлювати димар.
  • Легкість монтажу (наприклад, встановити електричний котел або ІК-обігрівач можна запросто своїми руками).
  • Сучасний підхід до управління (використання електронних терморегуляторів та інших пристроїв, які дозволяють зробити систему електричного опалення в дерев'яному будинку повністю автоматичної).
  • Ремонт електричної опалювальної системи відбувається вкрай рідко, тим більше, якщо всі пристрої виготовлені якісними виробниками.
  • Відсутність потреби в зберіганні дров, вугілля або інших видів палива.
  • Економічність системи (про це ми поговоримо нижче).
  • Відсутність радіаторів і труб по всьому приміщенню, що позитивно впливає на швидкість установки системи, а також інтер'єр всіх кімнат.
  • Компактність електрообігрівачів.
  • Електричне опалення в дерев'яному будинку можна використовувати в якості основного або резервного.
Що стосується недоліків, то основними вважаються:
  • Підведена до будинку електромережу часто може вимкнутися, щоб ремонту та обслуговування (тим більше у віддалених районах міста). Немає електрики – немає і тепла.
  • Необхідність установки дизельного генератора, який дозволить на деякий час вийти з ситуації, описаної вище. Вартість даного агрегату досить висока.
  • Без використання багатотарифних лічильників і інших пристроїв, що дозволяють заощадити електроенергію, система обійдеться Вам набагато дорожче, ніж альтернативні варіанти.
  • Електрообігрівачі, особливо інфрачервоні, є пожежонебезпечними пристроями. До їх підключення і місця установки подається безліч вимог.
Ознайомитися з тим, як виглядає один з варіантів електричного опалення в дерев'яному будинку Ви можете на наочному відео прикладі:Відеоогляд опалення приватного будинку електрикою

Інфрачервоні обігрівачі

Зовсім недавно на нашому ринку з'явилися сучасні інфрачервоні обігрівачі. Найчастіше вони встановлюються під стелю або в підлогу, це можуть бути як утеплювальні прилади, так і спеціальна інфрачервона плівка.

Рис.3 Інфрачервоне опаленняОсобливістю даного типу опалення є те, що нагрівається не повітря, а предмети, що розташовані в приміщенні і вже від них гріється повітря.Такий спосіб забезпечує те, що це опалення економне і зручне.Зазвичай схема монтажу даних приладів передбачає використання контролерів, що дозволяє знизити витрати електроенергії майже в 2 рази.Недоліком такого опалення є висока вартість обладнання та його монтажу. Якщо у вас немає спеціальних навичок, то встановити таку систему своїми руками не вийде.

Варіанти використовуваного обладнання

Для організації опалення можна використовувати:
  • Масляні і безжідкостние електричні радіатори. Вони відрізняються високими показниками безпеки та ККД.
  • Кабельні та плівкові системи підігріву в підлогове покриття. Популярність теплих підлог останнім часом все зростає. Для нагріву підлоги використовуються нагрівальні кабелю різних видів. Їх можна монтувати прямо в бетонну стяжку або під покриттям підлоги. Для пристрою теплої підлоги потрібні теоретичні знання і досвід роботи. Тонка плівкова, з матів або нагрівального кабелю системи відрізняються установкою і підключенням.

Перед монтажем теплої підлоги робиться надійна теплоізоляція підстави. У кожній кімнаті, де змонтований тепла підлога, встановлюється терморегулятор для регулювання роботи системи електроопалення. Такі підлоги влаштовують у всіх приміщеннях або вибірково. В основному монтаж проводиться в ванних, туалетах або на кухні.Настінні конвектори сухі і рідинні. Сухі конвектори електричну енергію відразу перетворять в теплову. Їх основна перевага полягає в тому, що вони можуть бути відключені тривалий час без загрози розморожування. Особливих труднощів з проведенням монтажу конвекторів не спостерігається. Для кожного встановленого конвектора проводиться заземлена силова розетка з встановленим в електрощиті автоматом. Рідинні конвектори заповнюються незамерзаючої рідиною або водою. Після виключення такої конвектор ще деякий час віддає тепло приміщенню.

Інфрачервоні обігрівачі нагрівають поруч стоять предмети і підлогу, а від них прогрівається повітря. Їх використання дає можливість окремо регулювати заданий температурний режим в кожній кімнаті. Якщо у вас в будинку п'ять кімнат, вам знадобиться по п'ять інфрачервоних обігрівачів, автоматів, терморегуляторів і електричний кабель. Одна з переваг цієї системи обігріву будинку – економія корисної площі.

Водяне електроопалення знайшло своє широке застосування для обігріву приватних будинків. Від газової системи або пічної з водяним контуром відрізняється установкою електричного котла. Якщо в будинку вже встановлено водяне опалення, електрокотел можна встановити замість або паралельно старому котла. Недоліком такої системи вважається використання водяного контуру.

Ці системи використовують для постійного обігріву будівлі. Для тимчасового обігріву будинку електрикою використовують електрокамін або тепловентилятор.

Опалення електрикою: вигоди, витрати, висновки

Для того, щоб відповісти на питання, чи можна опалювати приватний будинок електрикою, слід зробити деякі розрахунки.Вихідні дані: цегляний будинок з базовим утепленням горища і статі, площею 150 м2. Московська область. Виходимо з даних, що для обігріву 10 м2 потрібно 1 кВт теплової потужності. Для обігріву такої нерухомості потрібно 15 кВт електроенергії на годину. На практиці, протягом опалювального сезону буває приблизно половина таких днів, коли такої потужності не потрібно. Приймаємо середнє значення – 7,5 кВт / год на опалення вихідного заміського будинку.Отже: 7,5 кВт / ч множимо на 24 години і на 30 днів. Отримуємо 5400 кВт. Так як середня тривалість опалювального сезону в центральному регіоні країни дорівнює 5 місяцем, отримане значення множимо на 5 і на вартість 1 кВт / год в Москві (5,03); 5400 х 5 х 5,03 = 135810 руб. Дана цифра показує вартість оплати електроенергії за користування електричною СО один сезон. Сюди варто додати вартість обладнання: для конвекторного обігріву це буде 300-400 у.о. Для водяної системи дана сума збільшиться до 8 – 10 тис. У.о на створення проекту СВ, покупку устаткування і вартість монтажних і пусконалагоджувальних робіт.Для прикладу, газова СО потягне за собою такі витрати:
  • Закупівля необхідного обладнання, проект, монтажні та пусконалагоджувальні роботи складуть 10 -13 тис.у.о.
  • При ККД котельної установки 90% середня витрата газу на вихідний заміський будинок буде становити в сезон 3,5 – 4 тис. М3. У Москві, вартість 1 м3 газу варіюється в межах 6 руб.Ітого за сезон буде витрачено 24 тис. Руб.
  • Вартість підключення до газової магістралі – понад півмільйона рублів.
Навіть не вдаючись у подробиці бачу різниці в експлуатаційних витратах, на підставі чого можна зробити висновок: газове опалення дешевше, якщо не брати до уваги грандіозних початкових вкладень.Порада: якщо немає можливості, засобів або бажання використовувати газ як енергоносій, то найекономніший спосіб опалення будинку електрикою – це застосування електроконвекторів.