Гідроізоляція балкона зсередини, як зробити правильно, матеріали для герметизації балконів, що

Гідроізоляція балкона зсередини, як зробити правильно, матеріали для герметизації балконів, що

Гідроізоляція балкона своїми руками

Про особливості гідроізоляції

Схема гідроізоляції балконаВодовідштовхувальний і водонепроникний додатковий шар на підлозі, стелі і балконних перегородках створює надійний захист руйнівному потрапляння вологи.Гідроізоляція необхідна незалежно від розташування балкона. Наприклад, на балкон першого поверху волога потрапляє не тільки з навколишнього середовища, а й з підвального приміщення. А ось балкону на середньому поверсі будинку загрожують протікання від сусідів з верхнього поверху.Правильно виконана гідроізоляція збільшує термін служби балкона без капітального ремонту, а також підвищує його комфортність.

Технологія гідроізоляції балкона залежить від таких факторів:

тип балкона: відкритий або засклений;розташування щодо сусідніх балконів: поруч або окремо;матеріал балконних конструкції.На відкритому балконі останнього поверху обов'язково виконується гідроізоляція даху і стелі. При складній конфігурації балкона на підлогу укладається рідка гідроізоляція.Перед гідроізоляцією дерев'яного балкона всі елементи конструкції обробляються захисним матеріалом, і облаштовується природна вентиляція. Під настилом дерев'яної підлоги робиться ухил і слив на вулицю.

Як вибрати матеріал для утеплення

Теплоізоляція балкона проводиться різними матеріалами. Популярні варіанти:
  1. Пенофол – багатошарові матеріал, який складається з фольги та поліетиленової піни, що має різну щільність, структуру, товщину. Він має невелику товщину. Але її цілком достатньо, щоб провести якісну теплоізоляцію. Пенофол має багато переваг, серед яких універсальність, легкість, невисока вартість і стійкість до екстремальних температур. Його використовують для проведення внутрішніх і зовнішніх теплоізоляційних робіт.
  2. Пінополіуретан. Ідеальний варіант для створення безшовного теплоізоляційного шару. Наноситься шляхом заливання або напилення. Недолік полягає в тому, що для нанесення знадобиться спеціальна техніка.
  3. Піноплекс. Екструзійний спінений полістирол має низьку теплопровідність і ідеально підходить для проведення зовнішньої теплоізоляції конструкцій.
  4. Пінополістирол. Матеріал має високі тепло- і звукоізоляційні властивості. Варто недорого і дуже простий в укладанні.
  5. Ізовер. Матеріал на основі скловолокна виготовляється у вигляді рулону або плити. В основному використовується для утеплення стін і стелі.
Звичайно, не варто забувати і про таких традиційних матеріалах, як пінопласт і мінеральна вата. Вони дуже прості в укладанні, що дозволяє легко провести утеплення лоджії своїми руками.Щоб провести якісне утеплення, необхідно звернути увагу на наступні параметри утеплювача:
  • тепло- і звукоізоляційні властивості;
  • легкість монтажу;
  • розміри і вага;
  • особливості укладання;
  • довговічність;
  • можливість протистояти негативним факторам навколишнього середовища.

обробка укосів

Для обробки укосів застосовують оштукатурювання, гипсокартоновиє листи і пластикові панелі:
  • штукатурка – традиційний спосіб обробки. Але з появою нових оздоблювальних матеріалів спосіб втрачає свою популярність. Процес штукатурки дуже трудомісткий, вимагає додаткового фарбування укосів, не забезпечує необхідну тепло- і звукоізоляцію. До переваг можна віднести невисоку ціну обробки і можливість перефарбовування, для додання свіжого вигляду;
  • гіпсокартон – популярний вид обробки, обумовлений простотою монтажу, невисокою вартістю матеріалу і можливість виконати обробку в короткий термін. До недоліків відносять недостатню вологостійкість і необхідність додаткової обробки – шпаклівки і забарвлення;
  • панелі ПВХ – ідеальний вид обробки, якщо вікно і балконні двері виготовлені також з полівінілхлориду.Однорідна поверхню світлопрозорих конструкцій і укосів виглядає естетично. Крім того, монтаж панелей ПВХ відбувається швидко і просто. Такий вид обробки не вимагають додаткової обробки, і дає можливість вибору різних колірних рішень. Панелі з полівінілхлориду довговічні, стійкі до впливу ультрафіолету і прості в догляді. Якщо обробити панелями ПВХ весь балкон, то поверхні укосів і стін будуть виглядати як єдине ціле.

Ідеї ​​для обробки

Залежно від того, якою буде внутрішня обробка балкона своїми руками, покрокова інструкція може відрізнятися. Перш ніж почати проводити будь-які роботи, необхідно визначитися з наступними речами:
  • Призначення приміщення.
  • Готовність витратити певну суму на покупку матеріалів.
  • Стиль приміщення.
  • Функціональність.
Найчастіше використовують такі матеріали для внутрішньої обробки балкона:
  1. МДФ – це порівняно недорогі панелі, які зручно монтувати. Вони допоможуть швидко закрити стіни, зробити їх візуально рівними, навіть якщо балконна конструкція грішить кривизною. Матеріал екологічно чистий, міцний. Технічні показники схожі з масивом дерева, проте МДФ обходиться значно дешевше останнього. Виготовляються панелі з пресованої дерев'яної стружки. Для міцного з'єднання стружки застосовуються карбідні смоли, вони не виділяють формальдегід, який шкідливий для людини і може зустрічатися в ДСП.
  2. Сайдинг. Використання цього матеріалу допустимо як для застосування всередині, так і зовні приміщення. Монтувати його досить просто, так як листи сайдинга однакові, мають спеціальні кріплення. Матеріал не боїться низьких і високих температур, не горить, не тріскається, не покривається пліснявою, не іржавіє і не гниє. Монтувати сайдинг може будь-який недосвідчений майстер, тобто зробити це можна і самостійно. Термін служби матеріалу перевищує 25 років, ніякі погодні умови не можуть заподіяти йому шкоди.
  3. Панелі із пластику є більш дешевим варіантом, ніж сайдинг. Мають невелику вагу, просто монтуються, добре захищають конструкцію від протягів і вологи. Якщо вам потрібна хороша звукоізоляція, пластикові панелі є досить хорошим варіантом, тому що вони здатні добре стримувати звук. Панелі із пластику можуть бути будь-якого кольору, на них може бути нанесений малюнок. Вони добре імітують дерево, камінь, мармур, інші матеріали, що мають високу вартість і не володіють потрібними якостями, при цьому відповідають естетичним запитам власника приміщення. Доглядати за пластиком досить просто достатньо: у міру забруднення мити його будь-якими миючими засобами або використовувати просто вологу ганчірку. Матеріал води не боїться, бруд відштовхує.
  4. Штукатурка – варіант старий і традиційний, проте працювати з нею новачкові не дуже зручно. Буде потрібно створити обрешітку зі спеціальної сітки; стіни повинні бути рівними. Нанести штукатурку на м'який утеплювач не можна. Варто врахувати, що наноситься вона шарами, а висихання кожного шару займає близько доби: це найтриваліший варіант. Штукатурка боїться вологи; позитивною якістю є низька вартість. Штукатурна суміш після застигання може бути пофарбована; вона добре підходить для класичних інтер'єрів. Ще одна позитивна якість – це здатність добре утримувати тепло всередині приміщення.

Утеплення стін, стелі та підлоги

Після влаштування обрешітки можна приступати безпосередньо до утеплення стін і стелі. Не потребує утеплення стіна, яка примикає до квартири, і стелю, в разі, якщо у сусідів зверху утеплений підлогу. Для утеплення балконів застосовують такі матеріали:
  • мінеральна вата має високі теплоізоляційні властивості, але володіє гігроскопічністю і вимагає застосування гідроізоляції;
  • пінопласт має хороші теплоізоляційні властивості, легка вага.Це найбільш дешевий варіант утеплювача;
  • Піноплекс – влагоустойчивий і міцний матеріал, є оптимальним рішенням для утеплення балконів і лоджій.
Для стін і підлоги зазвичай вибирають Піноплекс, а стелю зручно утеплювати легким пінопластом. Матеріал для утеплення кріпитися в осередки обрешітки за допомогою клею або монтажної піни. Якщо в якості утеплювача обрана мінеральна вата, то її використовують спільно з пароізоляційною плівкою, так як накопичена волога погіршує теплоізоляційні властивості матеріалу.

Пенофол – відображає паро і теплоізоляціяОстаннім часом набирають популярність нові фольговані матеріали, які поєднують в собі функції утеплення і вологоізоляції.

Поради дизайнера

При бажанні ви можете залишити лоджію НЕ заскленій, облаштувавши на ній витончену відкриту терасу. Така лоджія прекрасно підійде для літніх посиденьок в хорошій компанії.

відкрита лоджіяОднак засклені приміщення є набагато більш комфортними і функціональними. При бажанні на заскленій лоджії можна облаштувати цілий зимовий сад. Або ж ви можете обладнати лоджію під робочий кабінет або використовувати її іншим чином для задоволення своїх потреб і потреб.

Зимовий сад на лоджіїЯкщо лоджія буде відкритою, особливу увагу потрібно приділити обробці підлоги. Для фінішної облицювання використовуйте кахель або морозостійкий лінолеум, нормально переносить вплив високої вологості і негативних температур

Утеплення велика лоджіяТакож стежте, щоб оформлення лоджії добре гармоніювало з інтер'єром сусідніх приміщень. В інших же моментах при обробці приміщення орієнтуйтеся на свої уподобання і доступний бюджет, адже ніхто крім вас не знає, якою має бути саме ваша лоджія.

Вибір внутрішньої обробки для стін

Балкон – не надто велике приміщення, тому облицювання часто проводять прямо на шпаклівку, якій вирівнювалися стіни.

Основою внутрішнього оздоблення стін може стати:

  1. Вапняна побілка. Найдешевший і простий варіант. Недовговічний і не підійде для приміщення, де господарі квартири будуть проводити багато часу. Такий вибір можна зробити тільки в разі, коли балкон буде грати роль виключно складу для речей.
  2. Декоративна штукатурка. Наноситься на чорнову поверхню за допомогою шпателя, добре приховує дефекти стіни, але вимагає нанесення додаткового стоячи водовідштовхувального розчину.
  3. Дерев'яна вагонка. Натуральний і екологічний варіант, але досить дорогий. За вагонкою легко доглядати, але вона прослужить довго, тільки при регулярному оновленні верхнього шару лаку і покритті водовідштовхувальним розчином.
  4. Пластикова вагонка. Варто дешевше дерев'яною, але значно краще вписується в умови експлуатації на балконі: її можна мити з використанням вологої ганчірки і не потрібно періодично лакувати.
  5. ПВХ панелі. Варіант з найоптимальнішим поєднанням ціни і якості. На відміну від пластикової вагонки, мають великий вибір кольорів, рельєфу і фактур.
  6. МДФ панелі. Незважаючи на свої плюси, не підходять для використання на погано ізольованих балконах, так як схильні до впливу вологи і швидко руйнуються.
Ремонт на балконі – це трудомісткий, але цілком збагненна недосвідченій людині процес. Найбільше значення має вибір матеріалів: навіть сама майстерна обробка після тривалого періоду, якщо не дотримувалися норми волого і термоустойчивости. Перш ніж приступати до роботи, необхідно визначити чи потрібно утеплення в даному конкретному випадку і яким уявляється кінцевий результат.

тепла стіна

За аналогією з підлогою, існують. Зробити їх дійсно можна. Для цього беруться згадані раніше нагрівальні мати і кріпляться до стінний поверхні. Укладаючи вироби, треба стежити, щоб в кутах не з'явились перегини, здатні нашкодити електричному кабелю.Згинання під прямим кутом неприпустимо.Крім цього, не дозволяється нерівномірна укладання плиткової суміші з пустотами. Згодом настільки недбале ставлення до монтажу стає причиною перегріву – цей спосіб не робить простір безпечним для проживання.У ряді випадків потрібні додаткові роботи, які виконуються попередньо. Серед них варто виділити укладку парапету і створення бічних стінних конструкцій. Для цього застосовуються матеріали з керамокірпіча або піноблоку.

призначення

Гідроізоляція лоджії або балкона відкритого типу в приватному будинку або квартирі потрібна для захисту будівельних матеріалів від води, а також для утеплення балкона. Вода протікає через тріщини або шви конструкцій і стає причиною руйнування балконної плити.

Тому ці роботи досить важливі в облаштуванні балкона. Адже проведення гідроізоляції має на увазі не тільки герметизацію швів, а й інші моменти.

  • Захист самої рами, а також деяких виробів з дерева водовідштовхувальними засобами. Вони покриваються спеціальними оліфами і емалями, а також лаком.
  • Облаштування зовнішнього відливу, що не дозволяє воді текти під раму.
  • Обробка всіх дерев'яних поверхонь за допомогою антисептиків. Це потрібно для захисту від цвілі.
На щастя, майже в усіх випадках підставу балкона або лоджії зроблено з бетонної плити. Якщо поверх знаходиться посередині будівлі, тоді у господарів замість стелі додається ще одна плита, яка і служить стелею.

монтаж світильника

Для освітлення балкона можна використовувати класичні люстри, бра, торшери, точкові світильники і світлодіодну стрічку.

Цікаве рішення: – освітлення за допомогою світлодіодної стрічки під підвіконнямЯкщо балкон великий, то освітлення може бути комплексним, можливе створення локальних зон освітленості.

При виборі світильника особливу увагу слід приділити напрямку потоку світла. Світильники прямого світла підійдуть для балконів з низькими стелями, для освітлення якогось певного предмета, для освітлення зон для читанняДжерела розсіяного світла зроблять приміщення темного балкона більш комфортним для зорового сприйняття.

Світильники, що мають відбивну здатність, дозволять заощадити витрати на електриці і створять особливий комфорт.Відремонтований своїми руками балкон – це не тільки отриманий додатковий комфорт і естетично привабливий вигляд, це предмет гордості і стимулу для подальшого удосконалення житла.Не забудьте також подивитися корисне відео від наших фахівців:

Правила підготовки до гідроізоляції

Гідроізоляція – це не тільки роботи по «поліпшенню» підлоги і стелі, але ще і ретельна герметизація швів і обладнання зовнішнього карниза. Однак всі ці роботи вимагають ретельної підготовки поверхні. Перед гідроізоляцією обов'язково видаляються всі зруйновані ділянки і демонтується декоративне покриття. Послідовність проведення робіт така:


Виробляємо демонтаж балконного статіВкрай обережно демонтується підлогове покриття балкона – згодом його будуть використовувати.
Оглядається бетонна плита на предмет наявності відшаровуються і обсипаються ділянок.
Пухкі ділянки бетону ретельно видаляються за допомогою перфоратора.
Бетон очищається від бруду і пилу, для чого будуть потрібні щітки з жорсткими ворсинками. Результат – міцне і чисте підставу.
Залишки цементу або клею ретельно видаляються.
За допомогою болгарки розширюються дрібні тріщини, а великі – вирівнюютьсяЦе дозволить майбутньої стяжки заповнити всі елементи конструкції підлоги. Освічені канавки ретельно очищаються від сміття.
З оголеній арматури видаляються фрагменти бетону, після чого вона ретельно очищається від скупчень іржі. Краще використовувати не механічний, а хімічний спосіб, оскільки метал повинен стати дійсно чистим.
Арматура повністю покривається антикорозійним складом.
Відновлюється бетонне покриття – для цих цілей можуть використовуватися як спецскладом, призначені для швидкого ремонту, так і стандартний цементний розчин.
Уважно оглядається дах балкона і визначаються її проблемні місця, в яких найбільше проникає волога.
Дах і перегородки ретельно очищаються від сміття, пилу, фарби і клею, а також зволожуються.

Порядок проведення робіт

Давайте розглянемо, як проводиться гідроізоляція балкона своїми руками поетапно.

підготовка

Перш за все, необхідно провести підготовку поверхні плити:

  • Старе покриття підлоги необхідно акуратно демонтувати.
  • Бетонну стяжку також необхідно видалити. Для цього найкраще скористатися перфоратором.
  • Всі стики несучої плити зі стінами необхідно розшити.
  • Потім необхідно ретельно видалити все сміття з пазів і щілин. Якщо оголилася монтажна арматура, її необхідно обробити антикорозійним складом.
  • Для даху балкона, розташованого на останньому поверсі, також необхідно провести обстеження, розшивку і обробку сполучних швів.
Закінчивши підготовчий процес, можна приступати безпосередньо до гідроізоляційних робіт.

гідроізоляція даху

Роботи із захисту балкона від води і вологи необхідно починати з даху. Тут застосовується така технологічна черговість робіт:
  • Все розшиті зовні шви між плитами необхідно закласти складом на основі цементу і спеціальних добавок, що надає розчину водовідштовхувальні властивості.
  • Також в великі щілини можна покласти спеціальний ущільнювач для бетонних конструкцій, а зверху замазати розчином.
  • Після висихання розчину, шов необхідно обробити водовідштовхувальним просоченням.
  • Потім на поверхню даху наноситься обрана гідроізоляція: рулонний або лита. Застосування обмазувального матеріалу на даху є недоцільним з огляду на його досить високу вартість.

Після цього можна приступати до гідроізоляції стелі на балконі зсередини. Також гідроізоляція балкона може проводитися при утепленні конструкції:

  • На стелю, як правило, наносяться обмазувальні матеріали. Це дозволяє заощадити внутрішньо простір при утепленні.
  • Після того як гідроізоляція стелі на балконі виконана, монтується утеплювач.
  • Найчастіше використовують фольгований пенофол, який при своїй невеликій товщині володіє відмінними теплоізоляційними характеристиками.

гідроізоляція підлоги

Після закінчення робіт на даху балкона, можна приступати до виконання ізолювання підлоги балкона від вологи. Технологія проведення таких робіт наступна:
  • Спеціальним складом, який застосовувався для даху, закладаються шви, щоб вогкість не проникала під плити.
  • Потім поверхню підлоги необхідно зволожити для кращого зчеплення з матеріалом обробки.
  • На зволожену поверхню в два шари наноситься рідкий здатний проникати герметик. Для цих цілей зручно використовувати будівельний розпилювач.
  • Важливим нюансом є нанесення другого шару на злегка підсохлий перший шар гідроізоляції.

Після того як проведена гідроізоляція лоджії зсередини, можна підсилити ці властивості балконної плити і одночасно утеплити підлогу. Для цього використовується така технологія:

  • Розгортають фольгований пароізоляційний матеріал, фольгою вниз.
  • Зверху нього облаштовують дерев'яну опалубку з брусків перетином 50х50 мм.
  • Між брусками укладається утеплювач. Найкраще для цього підходить сучасний пінополістирол, який володіє відмінними характеристиками.
  • Зверху каркаса набиваються шпунтовані дошки або товста фанера.
  • Таким чином, на балконі виходить утеплений і надійно ізольований від вологи підлогу.
З цього матеріалу видно, що виконати гідроізоляційні роботи при утепленні на балконі своїми руками не так вже й складно. При гідроізоляції підлоги, слід ретельно обробити стики плит зовні.Проводячи роботи на даху балкона, розташованого на останньому поверсі, необхідно дотримуватися техніки безпеки і використовувати монтажний пояс зі страховкою.

Утеплення балкона зовні

Зовнішнє утеплення вважається найбільш правильним варіантом, так воно перешкоджає появі внутрішнього конденсату і зберігає вільний простір балкона. Але заковика в тому, що виконати його без залучення фахівців майже неможливо.Технологія зовнішнього утеплення:Мокрий спосіб має на увазі під собою кріплення утеплювача безпосередньо до стіни за допомогою клейової суміші з подальшим його оштукатурюванням. Для прочтості матеріал кріпиться ще й спеціальними дюбелями.Сухий метод полягає в монтажі каркаса з металевих профілів, а між ними проводиться закладка утеплювача. Все це закривається фінішною обробкою.В основному використовується перший спосіб, так він дешевше і швидше у виконанні.Підводячи підсумок, можна сказати, утеплення балкона можна проводити двома способами, внутрішньою обробкою і зовнішньої. Через те, що зовнішня обробка вимагає залучення фахівців в основному використовується технологія внутрішнього утеплення. Існує багато матеріалів для цих цілей, вибір яких залежить від уподобань господаря і його фінансових можливостей. Керуючись покроковою інструкцією, роботу може призвести кожен, головне, скласти план дій і послідовно його виконувати.

двостороння ізоляція

Іноді необхідно утеплення лоджії з двох сторін, наприклад, на парапетах. Проблема в тому, що зробити нормальний утеплювальний шар з зовнішньої сторони не завжди представляється можливим – занадто трудомістка робота. В основному подвійну ізоляцію для лоджії застосовують, коли хочуть створити шар потрібної товщини без втрати корисного простору приміщення.Не так важливо, є утеплюючий шар нерозривним або переривається по товщині. Головне, щоб з внутрішньої частини розташовувалася парозахисної прошарокЕкономія площі лоджії може бути розрахована, виходячи з того, що ізоляція перегородки та бетонної плити дорівнює 5 см, а зовнішній частині – 10 см.Технологія утеплення лоджії в якості ізолятора передбачає як пінопласт, так і плити, виготовлені з кам'яної вати. Товщина таких виробів становить 5 см. Вироби монтуються в каркас прибудови, який, в свою чергу, набивається по парапету. Далі утеплювач захищається пароізоляцією і обшивається оздоблювальним матеріалом.

Вибір способу утеплення

Раположеніе квартири і кліматичні умови допоможуть визначити, як утеплити приміщення. Південна сторона і верхній поверх сприяють перегріву. На північній стороні сонечко рідкісний гість, тому тут набагато прохолодніше.

способи утеплення

  • Зовнішня ізоляція. Жорсткий утеплювач укладається зовні. Його закриває армована сітка, шар декоративної штукатурки. Вигода очевидна – внутрішній простір кімнати не зменшується. Однак зовнішні роботи особливо на верхніх поверхах складні і трудомісткі.
  • Двостороння теплоізоляція. Матеріал укладається зовні і зсередини. Рішення дуже трудомістка і недоцільне. По суті доводиться два рази виконувати одну і ту ж роботу. Адже одностороння ізоляція цілком ефективна.
  • Внутрішнє утеплення. Ізолятор укладається зсередини, що трохи зменшує корисну площу. Зате роботи при бажанні виконуються самостійно.
На практиці найчастіше вибирається останній варіант, оскільки він найпростіший і найдоступніший. Зовнішня теплоізоляція ефективна, але дуже складна в реалізації.

Покрокова інструкція утеплення балкона

Перед тим як утеплити балкон зсередини своїми руками, варто всерйоз задуматися над вибором утеплювача. Фахівці не рекомендують використовувати мінеральну вату, так як є ризик накопичення вологи. Оптимальним варіантом є пінопласт. Він має невисоку вартість і дуже простий в укладанні.Що стосується теплоізоляції підлоги, то для цього краще застосувати Піноплекс, який має високу міцність. Це дозволяє йому витримувати серйозні навантаження.Утеплення балкона проводиться в такій послідовності:
  1. Скління і закладення швів. На початковому етапі виконується установка віконних конструкцій. Оптимальним варіантом вважаються пластикові вікна. Щоб забезпечити нормальну теплоізоляцію, для скління рекомендовано використовувати двокамерні пакети. При цьому профіль повинен бути трохи ширше, що дозволить приховати утеплювач. На фото в мережі можна побачити, як це виглядає.
  2. Гідроізоляція і утеплення підлоги. Основний обсяг вологи накопичується знизу. Тому необхідно серйозно задуматися над гідроізоляцією підлоги. Передчасно його рівняють, що в подальшому полегшить утеплювальні і оздоблювальні роботи. Для гідроізоляції використовують різні матеріали, такі як руберойд, бітум та інші. Всі стики ретельно проклеюють пароізоляційним скотчем.
Після цього на підлогу укладають дерев'яні лаги, які попередньо обробляють антисептиком. В простір встановлюють теплоізоляційні плити. Зазори заповнюються монтажною піною. Це дозволяє виключити утворення містків холоду. Поверх плит облаштовується гідро- і пароізоляційний шар:Утеплення стін. Особливості проведення теплоізоляційних робіт безпосередньо залежать від виду використовуваного матеріалу. Якщо розглядати варіант з пінопластом або Піноплекс, то роботи проводяться за двома схемами. Утеплювач можна закріпити за допомогою клею або обрешітки. Що стосується першого варіанту, то тут стіна обробляється ґрунтовкою, після чого проводиться кріплення плит. Клейовий склад наноситься на матеріал. Його прикладають до стін і тримають деякий час, поки клей не схопиться. Часто утеплення лоджій в хрущовці своїми руками проводиться методом обрешітки. Для цього з дерев'яних рейок або металевого профілю споруджується каркас, в порожнечі якого укладаються плити. Всі порожнечі заповнюються монтажною піною. Безпосередньо на стіну накладається гідроізоляційний матеріал.
Пароізоляція. Поверх утеплювача накладається пароізоляційний шар. Це дозволить запобігти скупченню конденсату в матеріалі і продовжити його термін експлуатації. Оптимальним рішенням стане використання фольгованої плівки.
Теплоізоляція та оздоблення стеліПри утепленні лоджії особливу увагу приділяють стану покриття. Якщо його немає або воно в поганому стані, то потрібно провести відповідні покрівельні роботи«Пиріг» обов'язково повинен включати гідро- і пароізоляцію.
Фінішна обробка. На завершальному етапі проводиться декоративне оздоблення балкона своїми руками по покрокової інструкції. Проводиться кріплення матеріалу з допомогу каркасною технологією. Оптимальним варіантом є використання гіпсокартону. Поверх нього можна укласти будь-який обробний матеріал.Дотримання цієї послідовності дозволить провести теплоізоляцію якісно. Але головне, правильно вирішити, чим утеплити балкон.

Матеріали для гідроізоляції балкона

Вологозахист балконів і лоджій може здійснюватися за допомогою різних матеріалів. Всі вони мають свої особливості і перевагами.Їх можна розділити на дві великі групи:

  1. Рулонного типу. Вони зручні в роботі, легко розрізаються. До того ж їх дія досягається відразу ж;
  2. Обмазувального типу. Ці матеріали наносяться в декілька шарів. Їх використання гарантує відмінний рівень вологозахисту лоджій і балконів.
Це традиційні матеріали, нанесення яких здійснюється за допомогою їх фіксації до підлоги лоджій або балконів. Тут можливі два варіанти. Або нижній шар гідроізоляції розігрівається пальником і тоді набуває потрібну клейкість або він має самоклеючий шар.Застосування даних матеріалів зручно тим, що досить просто розкачати рулон, щоб отримати якісну вологозахист лоджій або балкона.Такі матеріали мають специфічні особливості:

  • вони довговічні і коштують недорого;
  • для їх укладання потрібно правильно підготовлена ​​поверхню лоджій. Стяжка повинна бути абсолютно рівною і не мати вибоїн або значних перепадів по рівню. Допустимим показником нерівності, є всього лише 2 мм .;
  • їх легко укладати. При цьому переміщатися по ним можна відразу ж після їх монтажу.
В якості найбільш яскравих прикладів, можна навести такі матеріали рулонного типу:
  • руберойд. Його якості перевірені десятиліттями. Це класичний представник наплавляються. Він являє собою кілька шарів щільного паперу, просоченої бітумом. Схоплювання з поверхнею відбувається послід нагрівання нижнього шару матеріалу.
  • з більш сучасних засобів, слід виділити пенофольгу. Ця гідроізоляція має високі показники надійності і довговічності. Гідроізоляція лоджій зсередини, виконана за допомогою даного засобу забезпечує захист, яка порівнянна з цегляною кладкою в 4 одиниці висотою. При цьому така ізоляція лоджій зсередини не вбирає вологу, вона не схильна до дії ультрафіолетових променів. Крім того, зсередини балкона не утворюється конденсат.

Матеріали даної групи більш універсальні і прості в застосуванні. Вони дозволяють захистити лоджію або балкон зсередини. Також і покрівля, оброблена цими засобами буде надійно захищена від дозволу. Ці матеріали широко представлені різноманітні мастиками – бітумними, полімерними, на цементно-полімерній основі.Дані ізолятори мають наступні властивості:

  • високий рівень еластичності, що істотно спрощує роботу з ними;
  • вони складаються з декількох шарів, які включають бітумну або гумову просочення;
  • стійкість до різного роду впливам. Це зміни температурних значень, вологість повітря і так далі.
Так, обробка балкона зсередини може бути виконана досить швидко. При цьому будуть ізольовані всі шви і найбільш небезпечні місця конструкції. Але такі матеріали мають і особливості. Так, вони потребують монтажі цементної стяжки. На неї вже можна буде укладати фінішне обробне покриття.

Тепла підлога

Якщо планується обігрів балкона, то «тепла підлога» – це один з варіантів джерела тепла. «Теплі підлоги» підрозділяються:
    водяні. Застосування водяного статі дозволяють економити електроенергію і корисну площу балкона. До недоліків відносять – труднощі монтажу та складність в регулюванні температури обігріву;
електричні. Дозволяють легко регулювати температурний режим, мають рівномірний прогрів по всій площі та доступну ціну. Недоліки такої системи – велика оплата за витрату електроенергії, наявність електромагнітного поля в зоні обігріву.Монтаж електричного «теплої підлоги» з кабельним підігрівом проводять в наступній послідовності:
  • на стяжку укладають шар теплоізоляції – мінеральну вату, пенофол або пінополістирол;
  • установка металевої армуючої сітки, до якої буде кріпитися кабель;
  • кріплення нагрівального кабелю до сітки;
  • монтаж регулятора температури;
  • бетонування площі цементним складом;
  • укладка плитки або лінолеуму.

Замість кабельного підігріву може бути використана система інфрачервоного «теплої підлоги», що не вимагає заливки стяжки. В системі використовуються плівкові нагрівачі.

Пол з інфрачервоним підігрівом можна покрити лінолеумом або ламінатом. Теплі підлоги отримали особливу популярність для обігріву балконів за нескладний монтаж в умовах обмеженого простору.

важливі нюанси

Утеплення балкона сприяє виконанню двох важливих завдань:
  • Це щодо дешева схема збільшення житлової площі.
  • Це спосіб значно зменшити втрату тепла житлом.
Щоб не зробити помилок, утеплюючи балконний простір, потрібно дотримуватися двох правил:
  • Не поспішати. До утеплення балкона слід підійти з усією серйозністю. Замазати щілини, встановити скління і підключити до розетки обігрівач мало.
  • Використовувати тільки якісні матеріали.

Перед тим як почати роботи по утепленню приміщення балкона, потрібно перевірити несучі конструкції. Це можна зробити, поглянувши на балконну плиту з сусідського балкона, розташованого нижче. При найменшому сумніві в міцності перекриття і його здатності витримати вагу віконних рам, утеплювача і підлогового покриття слід звернутися за допомогою до професійних експертів.

Далі треба визначитися з планом ремонту і скласти покрокову інструкцію як утеплити балкон. Зазвичай порядок робіт наступний:

Вибір матеріалу утеплювача. Це може бути екструдований пінополістирол, пінопласт і керамзит. Мінеральну вату краще не застосовувати. Оптимальним матеріалом для утеплення балкона вважається пінопласт – він має малу вагу і низьку вартість.Роботи зі скління. Вони залежать від типу парапету вашого балкона. Металеву обрешітку слід наростити за допомогою цегли або піноблоків. Її товщина повинна бути більше 10 см. Залізобетонна балконний огорожа не вимагає застосування додаткових заходів.

Говорячи про ПВХ-конструкціях, переважно зупинити вибір на спеціальному пластиковому профілі – він досить жорсткий і міцний. Також у нього повинні бути високі теплоізоляційні властивості. Крім цього, бажано, щоб вікна мали п'яти камерний профіль, двокамерний склопакет, посилене армування.

Утеплення підлоги. Як утеплити балкон зсередини? Перш за все, потрібно зайнятися утепленням статі. Даний процес включає в себе:

  • влаштування шару гідроізоляції;
  • монтаж утеплювача;
  • пристрій бетонної стяжки;
  • монтаж підлогового покриття.

Щоб утеплити підлогу на балконі, замість бетонної стяжки можна використовувати дерев'яні лаги. Їх кріплять до перекриття, між ними укладають утеплювач, а зверху покривають фанерними листами. А на них вже кладеться ламінат, лінолеум або плитка.

Утеплення стін. Воно складається з тих же етапів, що й утеплення підлоги. Т. е. Спочатку влаштовується пароізоляція, монтується решетування (дерев'яна або металева), далі кріпиться утеплювач, потім все обшивається гіпсокартонними або фанерними листами. Кінець всьому – фінішна обробка.

Потім влаштувати такі шари, як:

  • звукоізолюючий;
  • гідроізолірующій;
  • захисний проти вітру;
  • протиконденсатної;
  • решетування з дерева для утримання покрівлі;
  • теплоізоляційний;
  • пароізоляційний.

Як видно з фото утеплення балкона, в якості додаткового джерела тепла можна використовувати радіатор. Непогано допоможе впоратися з цим завданням і тепла підлога. Ще один варіант – кондиціонер.

Особливості робіт на балконі

При виборі типу обробки і матеріалів необхідно брати до уваги такі показники, характерні при експлуатації балкона:
  • Навантаження. Залежно від виду приміщення, допускається навантаження 12-18 кН. Якщо підсумувати вага скління і утеплення, то виявиться, що на інші роботи залишається не так багато запасу. Заздалегідь потрібно дізнатися питома вага і щільність матеріалів, які плануєте використовувати, а також значення показника допустимого навантаження для конкретного балкона.
  • Точка роси. Необхідно забезпечити хорошу циркуляцію повітря і підбирати матеріали, які мінімально затримують вологу. В іншому випадку досягається, так звана, точка роси при температурі +25 градусів і з вологістю більше 21 г / куб.м. Такий стан в приміщенні є небезпечним і шкідливим, може провокувати легеневі захворювання.
  • Вологопоглинання. Для створення на балконі сприятливою для здоров'я атмосфери потрібні матеріали, показник вологопоглинання яких не перевищує 2% за вагою.Якщо лоджія буде використовуватися постійно в якості кімнати, то норма опускається до 0,5%.
  • Морозостійкість. Значення показує скільки циклів охолодження до 0 градусів і відтавання назад може витримати матеріал. Він більш інформативний ніж теплостійкість, коли мова йде про балконі.