Як вибрати зволожувач повітря для квартири корисні поради та рекомендації

Як вибрати зволожувач повітря для квартири корисні поради та рекомендації


Зміст
  1. Як вибрати зволожувач повітря для квартири: корисні поради та рекомендації
  2. Оптимальний рівень вологості в приміщенні влітку
  3. Що таке вологість повітря
  4. Поради доктора Комаровського
  5. Кілька корисних порад з використання зволожувача в різних ситуаціях
  6. різновиди зволожувачів
  7. Охолоджує він в спеку
  8. В якому випадку необхідно включати
  9. Значення вологості повітря
  10. Додаткові функції
  11. Куди ставити зволожувач повітря в кімнаті
  12. Недостатня вологість і здоров'я людини
  13. Який краще вибрати
  14. традиційні
  15. парові
  16. ультразвукові
  17. Класика нині не в моді
  18. особливості зволожувачів
  19. Користь і шкода зволожувача повітря
  20. Про користь зволожувачів повітря
  21. 3 Критерії вибору
  22. Про шкідливий вплив зволожувачів
  23. Навіщо потрібно штучно зволожувати повітря в приміщенні
  24. Користь від зволожувача
  25. Оптимальні умови роботи приладу
  26. Зволожувачі в дитячій
  27. підводимо підсумки

Як вибрати зволожувач повітря для квартири: корисні поради та рекомендації

Оптимальний рівень вологості в приміщенні влітку

Проблема сухості повітря виникає у жителів багатьох регіонів. Це можуть бути як південні райони, де недолік вологості відчувається цілий рік, так і північні, де гостро сухість відчувається в зимові сезони.

Пил вільно літає в повітряній масі, потрапляючи в легені, зорові органи. Видалити її, таким чином, в рази складніше. З цієї причини сухе повітря викликає напади у астматиків, алергіків, а також призводить до бронхоспазму. У зволоженому повітрі пилу міститься набагато менше.

Необхідний зволожене повітря слизової очей. Він сприяє сповільненого старіння шкіри навколо зорових органів. В області навколо очей волога випаровується швидше, ніж на інших ділянках обличчя. Шкіра в цій області завжди суха, майже не має потових і сальних залоз. Тому вона потребує дбайливого ставлення.

Нормальний рівень вологості в кімнаті сприяє міцному і здоровому сну. Легше працюють легені, зменшується ризик головних болів. Відомо, що уві сні ми проводимо третину свого життя. А від нього залежить наша працездатність, психологічний і фізичний стану, настрійТому важливо пам'ятати про умови сну, так як влітку волога випаровується особливо швидко

При більш високій вологості може початися розвиток хвороботворних мікроорганізмів на поверхні і в самих предметах, що знаходяться в кімнаті. Показник вологості залежить від сезону. Так як в літній час більше жарко, він повинен бути близько 60%.

Що таке вологість повітря

Максимально просто вологість повітря можна уявити як кількість водяної пари в атмосфері: чим їх більше, тим і вище показник. Комфортною вважається вологість повітря в межах від 40 до 60%. Якщо ця цифра нижче, то зволожувач необхідний.

Щоб з'ясувати вологість повітря в приміщенні, можна придбати спеціальний прилад для її вимірювання, коштує він недорого, і називається гігрометр. Дуже часто в магазинах зустрічаються комбіновані метеостанції: з їх допомогою можна не тільки визначити вологість повітря, а й температуру як всередині, так і зовні приміщення, а також погоду на найближчі дні. У таких домашніх метеостанціях є і барометр, і будильник, і годинник, і календар, і інші функції. Вимірювання необхідно проводити кілька днів поспіль, перш за все, взимку.

Але як без спеціального вимірювального приладу визначити, що повітря в квартирі сухий? Якщо вас часто мучать головні болі, відчуття сухості в роті, шкіра лущиться, дихати важкувато, присутня постійна сонливість, неуважність, підвищена стомлюваність, низька працездатність, то це можуть проявлятися наслідки надмірної сухості повітря у вашому домі. Ще одна вірна ознака – потріскування меблів (вона просто розсихається), тріщини на картинах і навіть на паркеті. Ну а квіти просто будуть хворіти, сохнути і повільно вмирати.Ви визначили, що у вашому будинку зайво сухе повітря і прийшли до висновку, що терміново потрібно придбати зволожувач повітря, але нічого про них не знаєте. Як вибрати зволожувач повітря для квартири в такому розмаїтті пропонованих моделей? Відразу варто відзначити, що всі моделі побутових зволожувачів не вимагають монтажу і можуть працювати цілодобово в приміщенні (квартирі, будинку, офісі, кабінеті і т. Д.).

Поради доктора Комаровського

Євген Комаровський стверджує, що найважче при виборі в магазині оцінити шумові ефекти, які видає зволожувач. У просторі великого торгового центру жоден тип приладів, начебто, не шумить. Але ж використовуватися він буде в спальні, працювати в тому числі по ночахВажливо, щоб пристрій працював якомога тихішеЯкщо належить вибрати зволожувач вперше, не варто відразу брати дорогу і технологічно складну модель, говорить Комаровський. Чи не потрібен новачкам екземпляр з пультом управління, «бортовим комп'ютером», масою додаткових функцій. Для початку потрібно просто зрозуміти, як використовується прилад і для чого він потрібен даної конкретної сім'ї.

Важливе значення відіграють відгуки інших батьків, які можна знайти в Інтернеті на батьківських форумах. І найголовніше, що повинні пам'ятати мама і тато, які задумалися про вибір такого приладу: захворіти від зволожувача можна, можна захворіти від його відсутностіОсобливо це актуально для сімей, які проживають в умовах помірного континентального клімату, де зими – суворі, а літо – спекотне.Там, де півроку працюють обігрівачі, а потім включаються кондиціонери, повітря завжди істотно суші норми, а значить, його потрібно зволожити. Зробити це простіше, ніж потім зрошувати слизову носа, коли дитина захворіє.Доктор Комаровський не радить постійно тримати зволожувач будинку включеним: працювати він повинен тільки тоді, коли вологість зменшується і стає менше 50%.З усіх типів приладів Євген Комаровський рекомендує парові і ультразвукові. Причому, для немовляти немає великої різниці, який саме з цих приладів куплять батьки. Малюки, які вже ходять і до всього дотягуються, потребують більш безпечному пристрої, наприклад, ультразвуковому.

Нижче ви можете подивитися відео доктора Комаровського, в якому він розповідає, на що потрібно звернути увагу при покупці зволожувача повітря

Кілька корисних порад з використання зволожувача в різних ситуаціях

  • Застуда. При застуді у дитини підвищується температура тіла, і тому організм активно втрачає вологу. У маленьких дітей, терморегуляція організму працює тільки завдяки диханню: при видихання виводиться тепло, а при вдиханні надходить більш холодний і вологе повітря. Саме тому в момент, коли дитина страждає від застуди, а по науковому – вірусного захворювання, йому просто необхідна додаткова порція вологи. Саме вологе повітря буде сприяти якнайшвидшому припинення риніту і допоможе в боротьбі з вірусним захворюванням. На момент хвороби вологість в дитячій кімнаті варто збільшити до 70%.
  • Інгаляції. Якщо доктор порекомендував інгаляції, то деякі моделі зволожувачів можуть працювати як небулайзер і чудово підійдуть для розпилення лікарських препаратів в повітрі, для якнайшвидшого одужання вашого малюка.
  • Сухий кашель. Багато стурбовані батьки задають питання: «Ми придбали зволожувач, як використовувати його, якщо у дитини сухий кашель»? Відповідь однозначна – використовувати і як можна частіше, адже зволожувач, дозволяє зволожити мокроту, що виділяється в верхніх дихальних шляхах, і сприяти її більш легкому відкашлюванню, і відповідно виведенню з організму. У більшості випадків напади кашлю у дитини відбуваються в нічний час, коли дитина знаходиться в горизонтальному положенні. Саме тому лікарі рекомендують в процесі дня періодично зволожувати повітря, а в нічний час включати його на автоматично підтримує вологість режим, до рівня 60-65%.
Саме тому завданням кожного з батьків є з перших хвилин хвороби не дати слизової і мокроті пересохнути, а для цього потрібно зволожити повітряні маси в будинку і виконати комплекс підготовчих заходів, рекомендованих вашим педіатром.

різновиди зволожувачів

Як видно, в сучасних умовах, коли кількість техніки на кожного мешканця мешканця в будинку дуже багато, довго роздумувати перед покупкою такого приладу не доводиться. Але не варто з фанатизмом підходити до питання зволоження повітряного середовища, так як оптимальне значення цього параметра коливається від 40% до 60%.Замислюючись, як вибрати зволожувач повітря, слід знати, що сьогодні існує чимало різновидів такої приладів різних марок, серед них:Парове пристрій. Його дія заснована на принципі випаровування гарячої води після досягнення певного значення температури. Нагрівання води здійснюється за допомогою електродів. Ці пристрої дуже продуктивні, так як протягом однієї години роботи в пар перетворюється до 700 гр рідини. З огляду на принцип функціонування, парові зволожувачі здатні досягати високих значень рівня вологостіТому, вибираючи, який зволожувач повітря вибрати, важливо, щоб даний вид техніки був оснащений гігрометром, так присутність даного елемента в механізмі спрощує контроль рівня вологості.Але при бажанні можна придбати гігрометр окремо і самостійно стежити за що виділяється в повітря вологоюКоли ми вибираємо зволожувач повітря для будинку, важливо дізнатися про переваги і мінуси такої техніки. Наприклад, перевагою приладів, що працюють на пару, є можливість задіяти їх в якості інгалятораАле на противагу цьому явним мінусом можна назвати порівняно високу потужність.

  1. Ультразвукові зволожувачі є більш досконалу конструкцію з набагато меншою кількістю недоліків. Така техніка працює за принципом перетворення води з рідкого стану в газоподібний за допомогою впливу високочастотних коливань. Вибираючи зволожувач повітря який краще придбати? У переважній більшості випадків рішенням буде саме ультразвуковий пристрій, так як при досить високій продуктивності, воно володіє малою потужністю.
  2. Класичний варіант зволожувача. Функціонує така техніка на основі принципу холодного випаровування: вентилятор проганяє повітря через прилад, всередині якого встановлено випарник. Зволоження відбувається в результаті попадання вологи на випарний елемент.
  3. «Мийка повітря» або очищувач-зволожувач являє собою унікальний пристрій, який виконує не тільки функцію щодо врегулювання рівня вологості в приміщенні, але також і очищає повітряне середовище. Перед тим, як вибрати очищувач зволожувач повітря, необхідно знати, що така техніка не вимагає заміни комплектуючих завдяки особливостям конструкції: спеціальна система дисків, виконаних з пластика, за принципом діючої млини, піднімаючись, захоплює воду, яка згодом випаровується, перетворюючись в водяну хмару. Таким чином, відбувається зволоження й очищення повітряного середовища в приміщенні.
На які характеристики звернути увагуКоли ми вибираємо зволожувач повітря для будинку, то крім ціни слід врахувати ряд найбільш необхідних параметрів, серед яких:достатня швидкість роботи пристрою, при цьому важливо взяти до уваги розміри приміщення. Так, для площі рівній 20 кв
м, рекомендується придбати прилад, який оснащений корпусом ємністю до 5 лЯк правило, одне пристрій живиться обслуговування однієї кімнати. Але існують і більш потужна техніка, здатна обслужити більшу площу, для чого в ній передбачений корпус ємністю до 7 л.
вибираючи зволожувач повітря який купити, необхідно врахувати значення потужності. Наприклад, парова техніка споживає досить багато електроенергії, так як потужність знаходиться в межах до 300 до 600 Вт. Ультразвукові моделі нічим не поступаються по продуктивності, але зате значення цього параметра у них на кілька порядків нижче – до 40 Вт.
рівень шуму також відноситься до основних характеристик, так як часом така техніка працює навіть вночі, відповідно, слід вибирати пристрої, які функціонують не найголосніше шепоту. Значить, зволожувач повинен бути розрахований на роботу при 35-40 дБ.
наявність гігрометра істотно спростить контроль рівня вологості в приміщенні.
додаткові функції, наприклад, дисплей, який показує параметри повітря в кімнаті, не будуть зайвими, проте, слід знати, чим повнофункціональний прилад коштує дорожче.

Охолоджує він в спеку

Духота, що приходить з літом, змушує нас замислитися, чи допоможе прилад, зволожуючий повітря, і рятує він від задухи. Ідеальним рішенням, звичайно, буде установка кондиціонера. Однак є ряд випадків, коли це зробити не можна. Існує думка, що в такій ситуації потрібен зволожувач, так як він не тільки підвищує рівень вологості в повітрі, а й додатково охолодити його.

Дійсно, прилад викликає рух повітряних мас, але він лише насичує їх вологою, конденсує її, що призводить до незначного зниження температури на 1-2 градуси.

Таким чином, повністю позбутися від спеки не вдасться, зате вийде створити корисний для здоров'я мікроклімат і пом'якшити повітря в кімнаті.

Підводячи підсумок, можна точно сказати, що зволожувач повітря – незамінна річ в ті часи, коли повітря на вулиці і в квартирі виявляється пересушеним. Грамотно вибравши зволожувач і використовуючи його правильно, можна домогтися кращого результату не тільки в плані підвищення комфорту в кімнаті, але і в плані збереження здоров'я.

У наступному відео ви дізнаєтеся думку лікаря про те, чому так важливо стежити за рівнем вологості в квартирі і як правильно користуватися зволожувачем повітря

В якому випадку необхідно включати

Є певний ряд випадків, коли можна користуватися зволожувачем для повітряВажливо вміти використовувати його правильно, щоб не нашкодити собі і близькимВлітку зволожувач можна включити при:
  • зафіксованої або ясно відчувається зниженою вологості;
  • включеному на постійній основі кондиціонері.

Після масового випуску кондиціонерів в 80-е вчені виявили, що в приміщеннях з цими приладами люди частіше відчувають напади кашлю, алергії і хвороб легенів.

Прилад або пристрій із забезпечення оптимального рівня вологості повітряних мас також необхідний, коли в родині з'являється дитина. Рівень вологості при цьому повинен бути на 5% вище, ніж звичайно. Якщо ви не впевнені, чи дійсно, потрібний вам зволожувач будинку, виміряйте вологість повітря в будинку за допомогою гігрометра. Його можна придбати недорого.

Значення вологості повітря

За вологістю в будинку необхідно стежитиВологу в квартирі постійно «знищують» нагрівальні прилади, компресор холодильника, кондиціонер, кухонна плита, комп'ютерна та інша побутова техніка. Що ж людина? Таке повітря зневоднює організм, висушує шкіру, викликає алергічні реакції, сухий кашель, респіраторні і більш серйозні захворювання. Крім того, в сухому повітрі пил не осідає, а витає з вірусами, бактеріями – для них це сприятливе середовище для розмноження.Багато хто вважає, що якщо проводити постійне провітрювання, то повітря в квартирі придбає необхідний склад. Так, провітрювання, це часткова зміна застояного повітря на чистий, а ось з вологістю – складніше. Взимку холодні маси, потрапляючи в теплий будинок, розширюються, і вологість їх знижується в кілька разів. Тому, особливих змін не відбувається. Ефективність провітрювання, з метою підвищення вологості, можлива тільки в разі більш високої температури на вулиці, ніж в квартирі.Оптимальна вологість – це правильне поєднання відносної вологості і температури. Так, чим нижче температура, тим вище відносна вологість повітря. Найкомфортнішими для людини показниками є: вологість 62-55% при температурі 19-21 ° C. Враховується ще один показник – швидкість повітряних мас, який становить 0,1 (максимум – 0,2) м / с. На жаль, вологість в наших квартирах ледь досягає 25%, а в зимові місяці, коли працюють опалювальні прилади, падає до 15Але саме в цей період спалах респіраторних та пульмонологічних захворювань, тому важливо її підвищувати

Додаткові функції

Вибір приладу може бути обумовлений додатковими функціями:
  • Дисплей, де вказується температура повітря в квартирі, кімнаті і рівень вологості. Це функція корисна і дуже зручна.
  • Дистанційне управління. Можна включати і вимикати зволожувач за допомогою пульта на відстані. Це, так званий, варіант для ледачих. Але при цьому багато хто вважає, що ця функція – надмірність і можна без проблем зробити кілька кроків для включення приладу. Тут вибір залежить виключно від уподобань покупця. Врахуйте, чим більше функцій в моделі, яку ви вирішили вибрати, тим дорожче вона буде коштувати.

Куди ставити зволожувач повітря в кімнаті

Розташування зволожувача залежить від експлуатаційних особливостей приміщенняНе завжди просто підібрати місце для зволожувача. Однак необхідно дотримуватися елементарних рекомендацій. Вода важчий за повітря, зволожені повітряні потоки опускаються вниз. Тому, зволожувач краще встановлювати на незначній відстані від підлоги, на табуретку.Мінімальна висота від підлоги повинна становити 50 см. У разі, якщо прилад невеликих розмірів можна спеціально для нього зробити настінну полицю. Вона монтується недалеко від розетки, так як зволожувач повинен включатися в мережу. Якщо поставити його на підлогу, то через деякий час можна побачити навколо приладу калюжу.Не варто встановлювати зволожувач на полиці з книгамиВажливо щоб струмінь пара з парового зволожувача не була спрямована на предмети м'яких меблів, стіни. Відстань від них має бути 30 смДля парових приладів необхідно заливати в ємність резервуара тільки очищену воду.Якщо користувач – любитель кімнатних рослин, то прилад можна встановити прямо біля зеленої оази. Хоча це не відноситься до парових зволожувачів. У разі, якщо 2 варіанти відпадають доцільніше його розташувати у власній спальні. Зрозуміло, що в санвузлі і кухні прилад краще не ставити. У цих приміщеннях тож надмірна вологість. Що ж до коридорів, там також немає сенсу встановлювати прилад. Прохолодне повітря і штучне освітлення, плюс додасться ще й вологість – це може нашкодити меблів або відійдуть від стіни шпалери.

Недостатня вологість і здоров'я людини

Як стверджують вчені, організм людини на 70% складається з води, і тому одним з інструментів його терморегуляції є виділення вологи, яка при випаровуванні з нашого тіла виробляє охолодження. Це шкільний курс фізики. Але щоб виділяти вологу, треба її споживати. Основний обсяг вологи ми отримуємо, що не від випитого склянки води, а при постійному вдиханні повітря, в якому міститься волога. Недостатньо вологі повітряні маси в квартирі порушують процеси терморегуляції у її мешканців.Низька вологість сприяє різкому підвищенню пилу в оселях, і як наслідок, проблеми з дихальними шляхами. Підвищена концентрація пилу в повітрі є, мало не основною причиною появи алергічних реакцій, особливо у дітей. Найбільш простим, сучасним і безпечним інструментом, для підтримки найбільш комфортного, для людини і оточуючих, рівня вологості є зволожувач.

Який краще вибрати

Всі зволожувачі діляться на кілька типів, відмінності між якими полягають в принципі роботи: традиційні, ультразвукові та парові. Для новонароджених найчастіше використовують традиційні й ультразвукові зволожувачі.

Розберемо їх докладніше.

традиційні

Це недорогі і досить поширені прилади діють за рахунок «холодного випаровування». У нього вбудовані вентилятор, захоплюючий повітря з приміщення, і спеціальні випарні елементи, на які потрапляє вода, залита в бак. Тихий, простий у використанні і економний у витраті енергії прилад видає зволожене повітря.Сам зволожувач найефективніше працює в найбільш прогрітих областях кімнати або там, де повітряні маси більш активні в русі.

парові

Зволожувачі такого типу, навпаки, працюють на принципі «гарячого випаровування». За допомогою електродів всередині приладу, що нагрівають воду і перетворюють її на пару, можна зволожити понад 60% повітря. Після того як весь обсяг рідини випаровується, прилад автоматично відключається. Високоефективні парові зволожувачі зазвичай використовують взимку, так як влітку вони додатково нагрівають повітря.Однак вони прекрасно підходять для ароматерапії і інгаляцій, якщо в інструкції до зволожувача відзначено можливе використання масел, що додаються в прилад в невеликих кількостях.

ультразвукові

Зволожувачі такого виду з'явилися порівняно недавно, відрізняться безпекою, не створюють шуму. Їх часто використовують в дитячих. Зазвичай вони є дорогими і чутливими до якості води.

Працює такий зволожувач за наступним принципом: високочастотними коливаннями залита вода перетворюється в хмару прохолодного туману, який, поширюючись по приміщенню, змішується з повітрям і зволожує його.

За впливом на повітря зволожувачі діляться на:

  • зволожуючі;
  • зволожуючі і очищаючі.

При виборі зволожувача спирайтеся на ряд чинників.Чи є в будинку діти і тварини. Як було сказано вище, в такому випадку частіше купують традиційні й ультразвукові зволожувачі.Ціна. Хороший прилад необов'язково повинен бути дорогим. Навіть серед зволожувачів преміум-класу зустрічаються неефективні і незручні у використанні моделі.Зверніть на нього увагу при виборі приладу. Чим більше бак, куди буде надходити вода, тим рідше вам доведеться заповнювати нею зволожувач.Економічність покупки залежить і від того, скільки в подальшому буде споживати електрики прилад. Дороге придбання окупиться низьким споживанням електроенергії.Безшумність. Якщо прилад працює без будь-якого звуку, то його можна включити на ніч. Ідеальний зволожувач, який працює без дратівливих звуків, не перевищує рівень звукового тиску в 40 дБ.Спеціалізація. Існують спеціально розроблені для певних цілей зволожувачі. Зокрема, це моделі для дитячих кімнат, що відрізняються безпекою і цікавим дизайном.

Класика нині не в моді

Сучасні зволожувачі можуть оснащуватися таймеромКласичний (або традиційний) зволожувач, за допомогою вентилятора, втягує всередину повітряний потік, направляючи його на фільтр. Який, в свою чергу, з'єднаний з ємністю, наповнену водою. Такий безперервний процес, дозволяє повітрю в приміщенні поступово насичуватися вологою. Якщо у пристрої є пристосування, що регулює інтенсивність потоку, то на малих обертах, прилад може працювати по 10-12 годин. У той же час, необхідний постійний контроль вологості і температури. Недолік приладу в тому, що він занадто гучний і може працювати тільки вдень, в дитячій кімнаті – коли дитина не спить.

особливості зволожувачів

Куди поставити зволожувач повітря, якщо ємність резервуара 9 л. Такі прилади не ставляться на шафу або полицю. Їх розміщують на підлозі недалеко від розетки. Купуючи прилад, необхідно розуміти, що ємності резервуарів – важливий експлуатаційний параметр.
Ємність резервуара (у літрах)Розмір зволожуваного приміщення, м2
4-515-20
6-730-40
8-950-60
У разі купівлі кліматичного комплексу можна не тільки зволожити повітря, але і включити функцію охолодження, мийки повітря, очищення повітря, вентилятора і обігрівача. Такі прилади розміщені на колесах з фіксатором. У порівнянні зі звичайними зволожувачами, кліматичні комплекси більш громіздкі. Багато користувачів необдумано ставлять прилади поблизу телевізорів і комп'ютерів. Це неправильно, не можна щоб дрібнодисперсні частинки осідали на інших електроприладах, варто включати зволожувач подалі.

Користь і шкода зволожувача повітря

Деякі покупці при неправильній експлуатації та легковажне ставлення до приладів отримують в результаті не гарне самопочуття, а масу неприємностей. Винен не апарат, виною всіх бід – людина.

Несвоєчасна зміна фільтрів, неправильне розташування приладу, підвищена вологість призводять до плачевних наслідків, приносячи не користь, а шкоду. Слід уважно вивчити інструкцію і чітко слідувати її порад.Щоб точніше зрозуміти, якої шкоди можуть завдати зволожувачі, розберемо тонкощі їх використання більш детально, по поличках.Традиційний зволожувач повітря працює на змінний картриджах і вимагає їх частої заміни. Якщо покупець буде ігнорувати цю потребу, касета перетвориться на розсадник хвороботворних мікроорганізмів. Вони потім розпорошуються разом з вологим повітрям, стаючи причиною алергій і неприємних захворювань у всіх членів сім'ї.

Паровий прилад, як було зазначено раніше, викидає дуже небезпечну гарячий струмінь пара. Він може нашкодити живим організмам. Але може зіпсувати і предмети побуту, якщо встановити його, наприклад, поблизу електроприладів. Зіпсувати дорогі шпалери або улюблену картину таким паром дуже легко. Варто правильно і грамотно підійти до місця установки такого механізму.Ультразвукові зволожувачі з залитої не по інструкції водою викликають побоювань нітрохи не менше, ніж попередні. У такій рідини розчинені різні шкідливі домішки і небажані елементи. Прилад, розпорошуючи таку суміш, перетворюється в машину по поширенню бактерій. Мікроскопічні паразити потрапляють в організм людини при диханні, а вся сіль повільно осідає на диван і телевізор. Щоб такого не сталося, необхідно заливати в нього тільки дистильовану воду, як сказано в інструкції.

Про користь зволожувачів повітря

Пряме призначення приладу – підвищити вологість повітря з видаленням негативного впливу надмірної сухості навколишнього середовища в житлі. Основна користь зволожувача повітря укладена в його необхідності для здоров'я дитячого організму.Метаболізм дитини дуже інтенсивний, виробляючи багато тепла, коли регулювання теплообміну проводиться в основному легкими. При великій сухості повітряного середовища втрачається велика кількість води організмом, наслідком чого стає надмірне потовиділення зі згущенням крові. У деяких випадках може навіть порушитися діяльність деяких систем і органів:Зайва сухість слизових носа і гортані викликає втрату захисних властивостей, завдяки чому розвиваються сприятливі умови для життя хвороботворних бактерійЧерез це у дитини розвивається бронхіт, отит, пневмонія, гайморит і інші захворювання;
Зволожувач повітря корисний зведенням до мінімуму ризику виникнення астми з ринітом;
Недостатня вологість в приміщенні тягне за собою сухість шкірних покривів, наслідком чого буде лущення, подразнення і передчасне старіння;
Такий прилад підтримує імунну систему із захистом організму від можливого зневоднення;
Зайва сухість навколишнього середовища знижує увагу і викликає втому;
Крім цього, такий прилад допоможе довше зберігати меблі з дерева, включаючи і двері, здатні розсихатися і деформуватися при недостатній вологості;
Для рослин зволожувач теж корисний, допомагаючи їм нормально себе почувати і добре рости .. На думку лікарів і численними відгуками, зволожувач повітря корисний для очей, вирішуючи проблему з їх сухістюЗавдяки такому приладу, не потрібно буде додатково зволожувати слизові оболонки очей, щоб позбутися від почервоніння і свербінняНа думку лікарів і численними відгуками, зволожувач повітря корисний для очей, вирішуючи проблему з їх сухістю. Завдяки такому приладу, не потрібно буде додатково зволожувати слизові оболонки очей, щоб позбутися від почервоніння і свербіння.

3 Критерії вибору

При придбанні пристрою потрібно враховувати безліч чинниківОсобливу увагу варто звернути на такі деталі:
  • Вартість приладу і ціна на витратні деталі.
  • Можливість застосовувати антибактеріальні добавки і спеціальні засоби очищення.
  • Розмір приміщення, що обслуговується.
  • Рівень шуму. У деяких моделях є функція sleep, що дозволяє перемикати прилад на безшумну експлуатацію вночі.
  • Здатність роботи в автоматичному режимі.
  • Розмір бака для води. Чим більше резервуар, тим рідше доведеться доливати рідину.
  • Час безперервної роботи.
Всі різновиди моделей розпилюють пар в діаметрі максимум 1,5 метра. Для того щоб волога розподілялася рівномірно, потрібно вентилятор, який потрібно буде поставити поруч з пристроєм. Для використання протягом всього року краще підійде малошумна система. Її можна встановлювати в будь-якій кімнаті, в тому числі в дитячій.

Про шкідливий вплив зволожувачів

Для кращого розуміння шкідливого впливу зволожувачів повітря, варто розглянути кожен окремо:

  1. Через викидання назовні гарячої пари у парового приладу є шанс обпектися. Плюс вони викликають підвищену температуру повітря з одночасним використанням обігрівальних приладів. І ще один недолік – при установці його біля стіни, є ризик пошкодити її покриття.
  2. Шкода традиційного зволожувача повітря полягає в накопиченні на змінній касеті різних мікроорганізмів, шкідливих для організму. Це відбувається через одночасну функції очищення повітря з подальшим викидом зібраних частинок з пилом в навколишнє середовище.
  3. Ультразвукові зволожувачі повітря шкідливі викиданням рідини одночасно з іншими елементами, розчиненими в ній. Це зазвичай сіль і можливі шкідливі речовини, які осідають потім на навколишніх меблів, включаючи підлогу і легкі. Щоб такого не сталося, рекомендується застосовувати тільки дистильовану воду.
Використовуючи будь-який подібний прилад, необхідно постійно стежити за рівнем вологості – адже її завищені показники шкідливі так само, як і зайва сухість. Це здійснює гигрометр, придбаний окремо або вже вбудований в зволожувач.

Навіщо потрібно штучно зволожувати повітря в приміщенні

Повітря є важливим елементом людської життєдіяльності. Оскільки зміст повітря в організмі людини досить високо, його втрата призводить до слабкості, сонливості, зниження імунітету. Випити потрібну кількість рідини не під силу кожному. Тому природа подбала про те, що частина води ми могли витягати з повітря.Щоб усунути всі ці наслідки досить обзавестися вельми функціональним приладом.

Користь від зволожувача

Про користь даного приладу всім відомо не з чуток. Він здатний:

  • Нормалізує загальний стан організму.
  • Робить позитивний вплив на кімнатні рослини.
  • Очищають від зайвого вмісту частинок пилу.
  • Полегшують дихання.
  • Регуляції теплообмінних процесів.
  • Знижують ризики розвитку алергічних реакцій і захворювань.
  • Надають оздоровлення і омолодження шкіри.
  • Перешкоджають зневоднення.

Оптимальні умови роботи приладу

Перший запуск пристрою повинен здійснювати при його досягненні кімнатної температури. Застосування допустимо в приміщеннях з температурою від 5 до 30 градусів за Цельсієм з відносним рівнем вологості не більше 80 відсотків.Ставиться він на горизонтальні поверхні таким чином, щоб до нього можна було легко дістатися. Збільшити ефективність випаровування можна поставивши його в близи джерел тепла (батарей, радіаторів і т.д.).

Зволожувачі в дитячій

Для дитячої є моделі з цікавим дизайномБагато педіатрів схиляються до того, що в будинку, де росте дитина, повинен бути такий прилад. Причому вони радять купувати саме ультразвукової, так як паровий, наприклад, може залишити опік на шкірі допитливого малюка.Щоб цього не сталося, варто прислухатися до думки фахівців. Розібратися, де повинен стояти зволожувач повітря в дитячій, просто. Перш за все, необхідно думати про безпеку, тому будь-який електроприлад краще встановити в місцях недоступних для малюка. Багато батьків, користуються паровими зволожувачами тільки в той момент, коли дитину в дитячій немає. В такому випадку зволожувач краще встановити в центрі дитячої, поставивши на стілець.

підводимо підсумки

Очевидно, що найкраще в частині практичності для будинку буде вибрати ультразвукової зволожувач. Але вибір також обумовлюється вартістю. І тут ситуація дещо скрутна, так як всі різновиди зволожувачів мають різну вартість. Наприклад, прилад, заснований на принципі природного випаровування може коштувати дорожче, ніж ультразвукової і навпаки.Тут визначальним фактором є виробник. Щоб не переплачувати за розкручену назву, необхідно вибирати виходячи з технічних характеристик, потреб і фінансових можливостей. Кращими фірмами, що випускають ці апарати, вважаються Boneco Air-o-Swiss, Timberk, Electrolux, Sharp, Philips і Ballu. Якщо ви хочете вибрати якісний зволожувач і при цьому не переплатити, рекомендуємо віддавати перевагу даними виробником. Однак врахуйте, що ціна буде вище, ніж у китайських аналогів. З недорогих вітчизняних брендів хотілося б виділити Атмос, чия продукція поступово завойовує російський ринок.Незважаючи на те, що потрібно приділити особливу увагу виробникові, в більшості випадків вибір виглядає наступним чином: ультразвуковий або парової. Але який краще, якщо обидва варіанти мають однакові параметрами і вартістю? Тут виходить на перший план доцільність і практичністьПерший фактор – правильний вибір за площею. Для дитячої кімнати цілком достатньо зволожувача, розрахованого на 25м2, але якщо необхідно зволожувати велику площу, наприклад, квартиру, то слід вибрати більш потужний прилад. Існують моделі, орієнтовані на зволоження повітря в приміщенні площею до 60м2.Другий фактор – безпека. Для дитини у віці від 2 до 10 років краще купити ультразвуковий зволожувач, щоб уникнути травм і опіків.Третій фактор – можливість виникнення різного роду реакцій, наприклад, раптова поява кашлю у дитини. Цей фактор найбільш суперечливий і малодосліджених. Тут давати будь-які поради важко. Одним з рішень проблеми може стати вибір якісного зволожувача виробництва відомого бренду. В цьому випадку переплата буде доречною. Ще один фактор, що впливає на роботу апарату – вода. Бажано використовувати очищену, так як рідина з-під крана містить безліч різноманітних елементів, не завжди кориснихОсобливо це важливо врахувати при алергії і вагітностіВажливо! Слід пам'ятати, що ультразвуковий або парової, а також прилад, що працює за принципом природного випаровування, сам по собі не вирішить проблему в частині дезінфекції повітря. Побутовий зволожувач стане ефективним помічником, якщо здійснювати комплекс заходів, який включає в себе систематичні провітрювання і проведення вологих прибираньТільки в цьому випадку буде досягнута максимальна користь для новонародженого і не виникнуть проблеми при алергії і вагітності. До того ж ризик виникнення подібних реакцій значно знизиться.Не менш важливо проводити систематичне обслуговування приладу. Керівництво щодо цього знаходиться в доданому до нього документаціїАбсолютна більшість людей ігнорують інструкцію або вивчають тільки розділ «Управління». А це є дуже важливим складовим нормальної роботи в частині ККД (коефіцієнт корисної дії).У фільтрах збираються різні речовини і хвороботворні бактерії, які періодично необхідно видаляти шляхом заміни фільтруючого елемента.Максимально практичним в цьому плані є мікрокліматичний комплекс мийка повітря. Прилади цього класу обладнані індикаторами, які сигналізують про необхідність заміни фільтра і іонізуючого стрижня.В результаті, щоб правильно вибрати зволожувач повітря необхідно враховувати такі фактори і знаходити середнє арифметичне між:
  • технічними характеристиками – вибір за типом, за площею, набору додаткових функцій;
  • вартістю – вибір безпосередньо залежить від фінансових можливостей;
  • безпекою – стосується парових зволожувачів, а також виробника (якщо вибрати дорогу модель, то більшою мірою є гарантія відсутності непередбачених реакцій, наприклад, алергічних).